| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU de ce am nevoie pentru ca sa trimit la garantie o placa video de la pc garage? As vrea sa stiu tot ce trebuie sa dau la curier si cum sa procedez.Dau funda

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"O copie a certificatului de garantie si o descriere a defectului."
Sursa: https://www.pcgarage.ro/info/returnare-si-garantii/cum-procedez/
Bine este sa folosesti "Departamentul Garantii" sau "contact garantii" din link-ul de mai sus.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa individul de mai sus. Greseste grav. Trimiti certificatul de garantie in original si factura in copie. Pe o hartie pui adresa si un numar de telefon si descrierea defectiunii. In cutie pui toate astea plus tot ce a fost in cutie initial. Te duci cu ea la curier (curierul trebuie sa-l cheme firma care ti-o repara sau vanzatorul. Ia intai legatura cu vanzatorul) si-l rogi sa o bage intr-o punga de transport. Plata la destinatar nu la tine si ii spui adresa (o afli de la vanzator) la care trebuie sa ajunga desi ei de obicei stiu pentru ca sunt anuntati in prealabil. Apoi astepti!