| GoodLuck15 a întrebat:

Daca am achizitionat o placa video de la cineva,iar aceasta are garantie pe numele persoanei respective, eu beneficiez de garantie sau trebuie respectivul de la care am achizitionat placa sa intermedieze?
E o placa achizitionata de la PC Garage.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Garantia pentru componente si aparate casnice mici este pe baza de bon de casa + eventuala factura, nenominala. In acest caz, daca are defectiune, se schimba cu altul, intrucat nu se repara.
In cazul aparatellor electrocasnice, daca totusi se trimit la reparat, se elibereaza o adeverinta de preluare.

| iwefgOficiall a răspuns:

Garantia se transmite la cumparator ar trebui sa fie pe factura.