| dany179 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un Samsung galaxy s5 si vreau sai iau o husa (Husa originala Samsung Galaxy S5 - S View Cover Turcoaz EF-CG900BGEGWW)
https://www.mobiledirect.ro/......203u2.html
Preturile dupa parerea mea sunt cam scumpe si variaza intre 130 si 200 ron, sus am pus un exemplu.
Asa ca am dat un charge pe tocmai.ro si am gasit-o la mai multi la 60 ron( cam ciudat... la toti era 60 ron)
Eu locuiesc in Iasi, si culmea, cand am dat sa vad din ce zona sunt anunturile, aproape toate din iasi...
Toti promit ca husele sunt noi si sigilate.
Intrebarea mea e, de unde au huse la asa pret, noi si sigilate, cand la orce magazin sunt mult mai scumpe?
Sunt de incredere anunturile? Sau sunt pt a da tzepe? Dau funda celui care ma lamureste in privinta uselor si care imi zice cum aflu daca acele oferte sunt tzepe.

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Dacă anunțurile erau din orașul tău cea mai bună variantă este să te întâlnești personal cu vânzătorul și să vezi la fața locului cum arată husa și ambalajul. Prețurile pe care tu le-ai găsit la acele magazine sunt atât de mari pentru că ele conțtin adaos comercial(o taxă pe care magazinele trebuie sa o plătească statului), în timp ce persoanele de pe tocmai.ro sau okazii.ro vând produse cu pret de producător(tocmai pentru că ei nu plătesc nimic la stat pentru tranzacție).

1 răspuns:
| dany179 explică:

Deci e posibil ca acele huse sa fie originale? Ok! Am sa fac cum zici tu. Tnx!