| OlgaKochamCie a întrebat:

Buna TPU.
Rog pe cei care se pricep sa imi raspunda...
Am 15 ani, sunt baiat si vreau sa imi cumpar blugi (poate slim fit) de pe internet, dar nu stiu care este marimea potrivita, site-urile avand informatii total diferite.
Marimile:
Lungime interioara - 78 cm
Sold - 90
Talie - ~ 72 cm
Talie - Calcai - ~ 108 cm
Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Mi-am luat eu ceva de genul de pe internet, de pe site " original " cum s-ar zice si crede-ma, i-am trimis inapoi impreuna cu adidasii, nu o sa dau nume de firma dar e cam in top 3 cele mai cunoscute de romani

Te sfatuiesc sa te duci in mall, Bershka, Pull and Bear, Zara, ai destule variante, ii probezi si vezi, eu din Bershka mi i-am luat pana la urma la vreo 200 lei, ceva gen, si chiar sunt multumit, i-am probat, asa pe internet... difera marimile si in functie de firma de care apartin

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa cumperi nimic online, pentru ca blugii sunt facuti in China si risti sa nu ti se potriveasca nimic, mai ales ca ei au masuri mult mai mici ca ale noastre.
Probeaza si cumpara din magazin!

| DaianaDede a răspuns:

Uita-te pe o pereche de blugi pe care deja ii ai care este marimea ta.( ma refer la numarul din spate 32-34 sau nu stiu daca in Romania ii gasesti cu litere L-M-S )
Daca iti vei cumpara si nu iti sunt buni ai grija sa cumperi de pe un site in care poti returna comanda

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai cred ca alea sunt marimile celui care ar putea sa imbrace acei blugi, deci trebuie doar sa iei un metru si sa te masori in acele zone

| OlgaKochamCie explică (pentru Furnicuta000):

Nu am fost prea explicit, alea sunt marimile mele