| NoOne18 a întrebat:

vreau sa cumpar de pe olx o tableta noua, sigilata.Ati mai cumparat pana acum telefoane sau tablete sigilate de pe olx? CREDETI ca ar fi vreo replica sau nu stiu ce fel de fals? Ce modalitati cunoasteti pentru a verifica autenticitatea produsului? Ca sa imi dau seama ca acea tableta nu e un fals

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asta. De ce nu o cumperi din magazin fizic? Noua si sigilata.

| NoOne18 explică (pentru darrio2007):

Pai la magazin am gasit-o la cel mai mic pret la 1300, si pe olx am gasit o cu 700

| darrio2007 a răspuns (pentru NoOne18):

Mai cauta si la alte magazine. Si 700 este cam mult pentru o tableta si nu esti sigura ca este autentica. In caz de nu este, adio bani.

| sierra1 a răspuns:

Riscul există intotdeauna. Prețul și vocea vânzătorului te pot determina să ințelegi cu cine ai de a face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platesti prin olx sau PayPal, daca e scam faci plangere la politie si iti iei banii si pastrezi tableta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cumparat si chestii super de pe olx cat si mici scam-uri. Un telefon super bun am luat ce il folosesc chiar acum, iar la un altul mi-am luat scam. In sensul ca era blocat in retea si ca sa il repar( sa pot suna si utiliza dare mobile ) costa 300 lei(mai mult decat telefonul in sine). Daca verifici produsul temeinic sansele de țepe sunt destul de mici.