| ContNmc7 a întrebat:

Vreu sa comand de pe joom,dar am aflat ca trebuie sa platesc cu cardul. Este ok sa platesc cu cardul? Vreau raspunsuri de la cei ce au cumparat si sa imi spuna daca ma inseala la bani, merita sa cumpar, e in ordine cu cardul? Multumesc!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am 66 de comenzi pe Joom. Nu se poate cumpara decat cu cardul dar nu este pacaleala. In ziua in care expira garantia te intreaba daca a venit produsul si daca spui ca n-a venit ti se returneaza banii. Eu am patit una si mai buna: Mi-am comandat un stick. N-a venit, mi-au returnat banii, apoi a venit stick-ul. Le-am spus si i-am intrebat cum pot returna banii. Mi-au spus sa-l pastrez cadou drept pedeapsa pentru magazin (Joom este o platforma de magazine nu un magazin) ca n-a ajuns obiectul la timp. Deci, poti avea incredere in ei. Dovada ca nu vorbesc prostii: https://imgur.com/MTJZz5V

| ContNmc7 explică (pentru Salontanul):

Deci sugerezi ca trebuie sa am incredere, si ca pot face comenzi platind cu cardul fiind in regula. Intrebarea mea este alta, PRODUSELE sunt bune, gen nu vreau sa dau banii degeaba. Ms

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ContNmc7):

Eu nu sugerez nimic! Am scris clar ca eu asta fac. Platesc cu cardul. Ca in orice magazin sunt produse bune si produse "chinezesti". Trebuie sa fii atenta la ce cumperi. Eu nu cumpar telefoane, laptopuri sau altceva important. Pentru ca pot fi pacaleli si n-ai nici garantie. Nu cumpar haine si imbracaminte ca masurile lor sunt mai ciudate. Cumpar adaptoare, becuri LED, cabluri, baterii, mufe, mouse pad-uri, etc. Cel mai scump lucru cumparat de la ei este un set de cerneala pentru imprimanta mea. In Romania costa circa 33 lei o stica si de la ei am luat 4 sticle cu 80 lei. Lucruri mici si ieftine. Mai trebuie sa fii atenta la ceva: in poza pot sa apara 4 obiecte dar in descriere scrie clar ca-i o bucata si te poti pacali.