| CatalinVlad a întrebat:

Bună, vreau comand un telefon ori de pe eMAG, ori de pe pcgarage, dar nu știu care dintre aceste site-uri este mai bun. Am văzut că multă lume se plânge de eMAG, e mai ok pcgarage?

5 răspunsuri:
| litere123 a răspuns:

Eu nu am auzit plangeri pe baza eMAG-ului, din contra cunostiintele mele imi sugereaza acest site pentru cumparaturi.Mi-am cumparat acum cativa ani un telefon de pe acest site si sunt foarte multumita si acum de el.Iti sugerez acest site!

| cfrtobias a răspuns:

La eMAG problemele is partenerii da nu mereu uneori, de cumperi fix de la eMAG e ok

| FlorinLD a răspuns:

Sa sti ca nu exista un magazin care sa aiba 100% din clienti nemultumiti. Tot timpul o sa fie si cativa nemultumiti :)
Poti sa cumperi de unde vrei dar eu iti recomand sa compari preturile si pe magazinul online https://www.cel.ro/

| mihai69 a răspuns:

Ce legătură are magazinul (fie el eMag, EvoMag, pcgarage, cel.ro etc.) cu marfa pe care o vinde?
Telefonul X este fix la fel indiferent de la ce magazin îl cumperi.
În ceea ce privește livrarea, nu am avut mari probleme cu niciun magazin on-line deocamdată. Iar atunci când, de exemplu firma „Sameday" curier nu s-a ținut de cuvânt să livreze comanda mea în intervalul orar solicitat, cei de la eMag m-au despăgubit și am primit suma plătită extra pentru livrare „când vreau eu" înapoi.

| CM7YRE a răspuns:

Mai exact, ce model de telefon? PCGarage e detinut de eMAG, ambele sunt "bune"; singura diferenta intre ele, e cine livreaza produsul, procedurile de plata, retur etc. Fiecare are clienti multumiti si nemultumiti. Vezi politica de retur atat la eMAG http://bit.ly/2IP4feh cat si la PCGarage http://bit.ly/2KpjMEW cat si conditiile de garantie, si pretul. Telefoanele o sa vina la fel si dintr-o parte, si din alta, si o sa fie decodate. Vezi ca la eMAG sa vanda eMAG nu "partener eMAG".