| wonderwoman123 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe aliexpress. Vreau mai multe detalii.
Cum vin produsele? Unde ajung exact? Cum pot platii? Cat timp durează livrarea? etc.

8 răspunsuri:
| Gaby227 a răspuns:

Eu am comandat ceva, iar timpul de livrare a fost undeva la vreo 2 luni si trebuia sa astept un apel care sa imi zica ca coletele au ajuns in tara
au trecut deja 6 luni si nici un apel
deci poti sa iti cam iei teapa

| Smokin a răspuns:

Un sfat!
Mai bine vorbesti vu rudele din strainatate daca ai nevoie de ceva.
Pe alie trebuie sa platesti inainte prin card de credit si nu esti asigurat 100% la transport
Adica platesti si nu primesti sau... Il primesti deteriorat...

| rebe200515 a răspuns:

Se plătește cu cardul, durează vreo 3 sapt sa îți vina iar de ajuns nu stiu. O prietena a facut comanda si a primit a coletul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vin la posta
Platesti doar cu cardul
Dureaza de la 3 saptamani in sus

| ro74florin a răspuns:

Eu am comandat pe gearbest.com(site china)
produsul a ajuns in 14 zile, prin posta romana
recomand

| Gabriell98 a răspuns:

Salut,am prietenii care au comandat de pe Aliexpress:
In primul rand este site chinezesc..produsele pot veni peste o luna lucratoare sau 1 luna jumate... ajung la posta cred iar plata se face doar prin card (adica platesti mai intai iar dupa vine comante). Comanda vine prin curier cu avionul, barca autocarul etc...din China

| nitromonkey88 a răspuns (pentru ro74florin):

Ce metoda de plata ai folosit? Eu unregistred air mail, si de 10 zile astept coletul. L-ai luat de la posta, sau cum?

| ro74florin a răspuns (pentru nitromonkey88):

Am plătit prin pay pall
coletul a venit prin posta romana.