| bbnnmm a întrebat:

Vreau să-mi fac o brățară personalizată, dar nu știu pentru ce să optez. Vreau un material care să fie foarte rezistent, să nu apară zgârieturi pe brățară sau să se deformeze la mici lovituri sau să ruginească, pentru că vreau să o port mereu și să nu se deterioreze aspectul cu trecerea timpului. Am citit că tungstenul ar fi cel mai rezistent. E adevărat sau există altceva mai rezistent?

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Poti incerca pe piele sa lucrezi. Exista tutoriale pe Youtube cum o poti grava daca vrei asa ceva. Daca lucrezi cu grija, nu se va deteriora.