| Razy345 a întrebat:

am card Maestro de la BCR si vreau sa stiu daca pot face cumparaturi online cu acesta. Ma refer in special la haine din magazine gen Bershka, Pull and Bear etc. In momentul cand dau comanda de acasa si ajung la sectiunea de plata trebuie sa selectez tipul de card cu care platesc si optiunile sunt doar Mastercard, Visa si American Express. Pot selecta Mastercard? Am inteles ca Maestro este o "subdiviziune" a Mastercard sau sunt legate intr-un fel cele doua braduri dar nu am aflat clar daca pot selecta Mastercard pentru un card Maestro.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula trebuie sa ai tipul de card care este acceptat de magazinul online si nu cred ca va merge cu Maestro daca nu este acceptat. Poti incerca si vezi daca-l accepta ori nu.