| p3mery a întrebat:

Am dat o comanda pe sportguru.ro si am sunat la Fan Courier si domnul mi-a cerut ceva(nu stiu cum se cheamă) si nu stiu ce înseamnă. Ma puteri ajuta? Cică nu îmi cerea numărul comenzii.

Răspuns Câştigător
| RzV28 a răspuns:

Probabil ti-a cerut AWB-ul comenzii. Acesta este un numar dupa care ei verifica pe unde se afla comanda ta. In mod normal ar trebui sa ai acesta primit prin mesaj, in momentul in care ei predau coletul la curier iti trimit tie un mesaj sa te anunte si iti lasa si acel numar ca sa verifici pe unde este coletul. Sau il poti gasi si pe site, in mod normal in contul tau la comenzi iti apare acea comanda si ar trebui sa fie si awb-ul. Altceva nu avea ce sa te intrebe curierul.

1 răspuns:
| p3mery explică (pentru RzV28):

Chestia e ca mi-am schimbat numărul ieri. Si nu stiu cum sa rezolv.