| Anonim7784 a întrebat:

In prezent am un Samsung Galaxy A5 2016, ales pentru display (AMOLED cu culori naturale selectand modul BASIC la setari) si pentru baterie care tine mult. A trecut un an si mi-a aparut probleme la display, palpaie la luminozitate mica si nu se poate aprinde pentru un timp, palpaind mov la apasare power, aprinzandu-se dupa multe incercari. Imi e frica sa il trimit la garantie, asigurata de Depanero dupa multe review-uri citite. Multe firme care vand telefoane online, au pareri proaste in privinta garantiei (itgalaxy, cel.ro, quickmobile, Vodafone, altex, eMAG de unde am luat acest Samsung etc). Pe viitor, care firma ar fi cea mai buna in privinta garantiei?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Nu mi-as face probleme in privinta garantiei. Daca telefonul este in garantie, atunci este ok. Il duci unde doresti. Daca nu ti-l face bine, il duci iarasi; a treia oara vei primi banii inapoi pe el, atat cat ai dat. Daca este nevoie faci o sesizare online si la opc. Dar problema tot se rezolva.