| Deea290877 a întrebat:

Bunaaa! Vreau sa dau la medicină la Iași și mă pregătesc pentru admitere și am auzit ca o varianta mult mai bună pentru învățat ar fi sa-mi iau un iPad și un Apple Pencil. E totuși o investiție și nu sunt încă 100% sigură. Eu sunt tipul de persoană care își face 1000 scheme dar nu îmi place niciodată ce îmi iese laughing credeți ca merită investiția? O sa folosesc tableta și la facultate? Mulțumesc anticipaaaat ????????

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita investitia, dar cel care ti-a spus are un inetres a-ti vanda ceva.
Invatatul pentru medicina se face cu cartea si caietul in fata si multe, foarte multe ore de invatat si inteles logic ce citesti, ca sa poti asimila materia, fiindca papagaliceste nu vei reusii niciodata sa inveti.

| johnnny123 a răspuns:

Dispozitivul pe care-l ai contează puțin spre deloc.
Dacă le ai cu învățatul, este suficient un pix și un caiet. Dacă nu le ai cu învățatul, poți să-ți iei zece iPad-uri și tot degeaba.

În plus, acum trei zile ziceai că vrei să vinzi o tabletă de care nu ai nevoie. De ce nu folosești tableta aia, dacă crezi că o tabletă te ajută?

| Deea290877 explică (pentru johnnny123):

Poate o vând pentru ca este prea veche și nu funcționează așa de bine și vreau ceva calitativ dacă tot lucrez într-un fel
Nu știu, zic și eu?‍♀️
Mersi de răspuns

| johnnny123 a răspuns (pentru Deea290877):

Spune mai bine că vrei să-ți cumperi un iPad pentru că e cool și folosești "învățatul pentru admitere" ca scuză.

Pentru citit niște cursuri și făcut niște grile este bună și o tabletă veche de 10 ani. Sau, după cum spuneam mai devreme, un pix și un caiet.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pixul și hartia sunt baza. Eu folosesc iPadul ca sa am diverse documente la îndemâna, dar nu îl folosesc ca sa scriu sau ceva de genul.