| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa 1 kg de creveti de la supermarket?

6 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Km 6 lei kg... din cate stiu euwinking

| alexa a răspuns:

Scuze am citit castravetilaughinglaughingbig grin...ma si miram ce intrebare simpla
neatentiatongue

| afrodita17 a răspuns:

Eu am dat pe o punga de 400 de grame de creveti gata decorticati, suma de 28 de lei...insa am auzit ca la marketurile kaufland sunt mai ieftini...

| Ralluca a răspuns:

Hai ma cum poti sa intrebi asa ceva, serios acum.

| friedaka a răspuns:

Depinde de dimensiuni si daca sunt decorticati sau nu. Cei de marime medie, decorticati, sunt undeva la 28 lei kg si cei imperiali sunt 44 lei. Asta la Real. La Metro si Selgros se intampla uneori sa gasesti in oferta de cei imperiali la 28 lei. La Billa au oferte bune la amestecul de fructe de mare, dar si la Real. Despre preturile din Carrefour nu stiu ce sa-ti spun ca nu mi-e in drum. De cei dedcorticati nu merita sa cumperi, chiar daca sunt mai ieftini, ca dupa ce ca muncesti ca sa-i cureti te trezesti ca ai platit si cochilia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

20lei