| Dragosh_2918 a întrebat:

Cam cate capsune intra intr-un kilogram?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ne luam dupa articolul de mai jos, atunci aproximativ 36 de capsuni reprezinta 1 kg. Succes!

"In the strawberry capital of India, we came across different sizes, but never could I imagine one to be almost the size of my ***! A Japanese farmer has succeeded in breeding giant strawberries measuring 8.5 cm in length and weighing more than 80 grams, compared to the standard strawberry that weighs about 28 gm."

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca spui ca media de greutate este 30gr atunci intr-o kila poti avea cam 33 de bucati capsunele.Pa cuvant.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Vreo....25 de marime medie?

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de marimea lor.

| Adry a răspuns:

Daca imi spui cat cantareste o capsuna iti dau eu raspunsul big grin

| Filip23 a răspuns:

32! FIX!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MULTE!