| melelhilen54 a întrebat:

Cand faci o comanda si vine curierul, ce trebuie sa-i arati?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

De obicei pe curieri ii intereseaza doar sa isi primeasca banii si atat (daca e colet cu ramburs). Daca e colet platit online e posibil sa fie curieri care sa iti ceara buletinul pentru siguranta ta, adica sa fie sigur ca ajunge coletul unde trebuie.
Aa si mai nou cand primesti mesaj ca o sa iti fie livrat coletul primesti si un cod pin pe care o sa ti-l ceara curierul. Dar eu am vazut asta doar la Sameday si la Fan Courier

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu-i arati buletinul si banii si el iti arata pachetul, scriindu-ti o chitanta pentru banii care-i primeste de la tine.

| nukeyly a răspuns:

Poate un buletin si cu siguranta codul trimis pe telefonul tau pe sms, daca curieru si firma is mai rasariti in era 5g.

| CIaudiu a răspuns:

Inainte nimic, acum mai nou (de cateva luni) pin-ul primit prin sms de la firma de curierat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic.
Doar codul primit pe tel daca e cazul.

| Adry05 a răspuns:

Mie nu mi-a cerut niciodată nimic, doar mi-a dat coletul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Awb ul daca il ai tu, daca nu atunci il are curierul acel cod AWB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curu... Pai doar codul de pe sms daca intreaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buletinul si Awb ul plus ai un cod pin pe mesajele trimise de fan curier, alea le arati curierului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Banii.

| 1234568807 a răspuns:

Nu trebuie sa ii arati nimic, iti da coletu si ii dai banii

Răspuns utilizator avertizat