| Robert1st321 a întrebat:

Când vine curierul fan curier la mine sa ridice o comanda trebuie sa plătesc ceva?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum te-ai inteles cu cumparatorul.
Daca te-ai inteles sa platesti tu trebuie sa platesti, daca te-ai inteles ca plateste el nu trebuie sa platesti.

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa platesti DOAR daca ai comandat ceva cu plata in ramburs.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Omul întreabă clar că de la el ridică comanda citiți și voi întrebarea înainte să răspundeți

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Si eu am raspuns clar.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Tu nu ai răspuns deloc la întrebare. Știi că și când trimiți o comanda poți plăti transportul nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum a fost stabilit să fie plătit transportul, la expeditor sau la destinatar

| anonimg a răspuns:

Dacă nu ai platit înainte de a veni curierul, atunci plătești când vine. Doar că la curier poți plăti doar cash, nu și cu cardul.

Răspuns utilizator avertizat
| Xela90 a răspuns:

Daca ai platit comanda cu tot cu livrarea nu trebuie sa platesti nimic de obicei iti zice la orice produs, comanda livrare etc. daca iti cere soferul in ghilimele zii vreo doua pentru ca face pe nesimtitu gata sau ii zici vreo doua si frumos