| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cei care vand prin OLX, când cineva comanda prin curier OLX și tu accepți comanda, trebuie sunat curierul telefonic sau văd ei acolo l ei și vine singur următoarea zii?

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

In mod normal, ei ar trebui sa vina sa ridice coletul însă sunt anumite momente când curierul te lasă cu buza umflata și nu mai vine.
Ce ai tu de făcut în aceste situații e sa suni curierul sa îl întrebi dacă poate ajunge la tine sau, daca ești în apropierea unui sediu fan Courier, îl duci tu personal la sediu și le spui că ai de trimis un colet și se rezolva!
Bafta!