| MmoooTtttt a întrebat:

Care ar fi cel mai bun telefon pana in 1000 de lei?

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uite ce chic e Samsung j7!
https://www.emag.ro/......D34B4KBBM/

| raz0000001 a răspuns (pentru sierra1):

Du-te dracu de aici cu rabla ta laughing)))

| raz0000001 a răspuns:

Huawei P Smart, orice Huawei.
Orice Xiaomi. Raportul pret/calitate e destul de mare.

| gelu1970 a răspuns:

Xiaomi Mi A 2.
La 1000 lei e cel mai bun calitate preț.

| bogdan324 a răspuns:

Xiaomi MI A2 pare tentant in segmentul ala de pret, singura problema ar fi ca nu are jack sa bagi casti, in rest e nota 10 telefonul, il are tata si e super.
O alta varianta ar fi xperia xa2, softul pe telefoanele Sony merge absolut impecabil(cel putin din experienta mea), am un s8 si un xperia xz, cu toate ca s8-ul bate ca hardware as merge pe xperia oricand datorita softului foarte bine optimizat, nu zic ca s8-ul e rau dar sistemul de operare mi se pare mult mai fluid pe xperia.

| sierra1 a răspuns (pentru raz0000001):

Dacă raportul pret calitate e mare, inseampă după formula scrisă de tine că telefonul: e scump și prost.

recomandare: citește amintiri din copilărie și fii mai atent la tablă!

| sierra1 a răspuns (pentru gelu1970):

Omul vrea SUB 1000 lei!

| raz0000001 a răspuns (pentru sierra1):

Scuze, n-am stat sa analizez aia.

am citit, si nu trebuie sa fii vreun inteligent sa stii ca telefoanele Samsung sub 1500~ sunt destul de ...proaste.

| sierra1 a răspuns (pentru raz0000001):

Deci cele sub 1500? Așa ai decis tu că sunt proaste?

| raz0000001 a răspuns (pentru sierra1):

Mai scad un pic daca vrei tu. Unele sunt chiar okay, dar poti cumpara ceva care ofera mai mult.

| gelu1970 a răspuns (pentru sierra1):

In Amazon e puțin sum 1000 lei.
Cred ca am răspuns bine.

| sierra1 a răspuns:

Cu garanție în Beijing sau Kamceatka? Plus transport și vamă...

cred că n-ai răspuns bine.

| gelu1970 a răspuns (pentru sierra1):

Mai intră pe Amazon si vezi din ce zonă vin.
Amazon nu Ali.
Pe partea cealaltă, citind cele de mai sus, tind să cred că ești fan Samsung.
Eu pe timpul când cumpăram Samsung dădeam banii doar pe gama scumpă.
Ceea ce recomand și in prezent celor ce nu au auzit de alte marci.
Gama medie si cea ieftină e de tot rahatul. Eu nu aș mai recomanda așa ceva. E penibil să recomanzi marcă ce vinde puțin la preț mai mare ca alții ce oferă un raport preț-calitate corect.

| sierra1 a răspuns (pentru gelu1970):

"Eu pe timpul când cumpăram Samsung dădeam banii doar pe gama scumpă" - deh, nu toți suntem cu așa dare de mână!

Atenție omul a vrut tel. dub 1000 lei!

"E penibil să recomanzi marcă ce vinde puțin la preț mai mare ca alții ce oferă un raport preț-calitate corect."
- asta în ce limbă e, că n-am priceput o iotă?

| gelu1970 a răspuns (pentru sierra1):

Din câte observ nu știi să citești.
Cred că e pierdere de timp.

| sierra1 a răspuns:

Am ințeles: ai realizat in sfârșit că ai dat-o in gard și renunți. Ok.