| LoneGunman a întrebat:

Care sa cumpar dintre urmatoarele"
1. Laptop HP 625 : 15, 6 led proc quad core 4X2, 10Ghz ram 4 ddr3 hdd 320 G
Procesor adm phenom II N950, frecventa 4X2.10 ghz,
Ram 4 gb ddr3;
Hard 320 gb viata 100% cu 7200rot
Video ati radeon HD4250, total memorie pana la 1918 mb
Sistem de operare win 7 64 biti cu toate programele necesare proaspat instalate.
PRET: 550 LEI

2. Laptop Samsung Rv510 : 15, 6 led proc 2X2, 30 ram 4gb hdd 320 auto 2 ore Display 15, 6 led;
Procesor Intel pentium dual core T4500, frecventa 2X2.30 ghz,
Ram 4 gb ddr3;
Hard 320 gb aproape NOU cu doar 70 zile de utilizare;;
Video Intel hd 4500m, total memorie pana la 1695 mb;
PRET: 500 LEI

Răspuns Câştigător
| heddy10 a răspuns:

Clar primul. Desi nu sunt fan AMD, procesorul de pe primul laptop e mai potent ca cel de pe al doilea, la fel si in cazul placii video, in rest sunt la fel.

Uite aici o comparatie intre cele doua procesoare, ca sa vezi diferenta:

https://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=320&cmp[]=1402

2 răspunsuri:
| WgStefan a răspuns:

Primul e mai bun, ambele sunt la fel din ce observ cu exceptia procesorului. Dar daca vrei pentru jocuri nu prea e bun niciunul, ca vad ca au placa video integrata si trebuie dedicata, si nu te uita la "total memorie" ci la " memorie dedicata" asta conteaza, si pentru jocurile de azi iti trebuie de minim 2 gb, dar 1 gb e de ajuns pentru jocurile de pana in 2015!