| Szoke_Robert_1996 a întrebat:

Salut.As vrea o parere happy, cat ar costa acest laptop? happy
Acer Aspire 7551G
Procesor Amd Phenom 2 N950 quad-core 2. 1ghz
Memorie ram 8 gb ddr3
600gb hhd
placa video amd radeon 6600M and 6700M Series de 4gb?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In ziua de azi cumperi i3 cu nvdia 920 m si 8 gb ram la 1500 de ron al tau e sub acest produs avand cpu slab nici placa video nu-i ceva, maxim 500 de ron eu nu as cumpara ceva folosit fara garantie in fine

| Bogdan_Alex_1998_BTkI a răspuns:

3500 Ron.

| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

1700-1800 de lei daca e second-hand.

| Stell99 a răspuns (pentru UnNimeniFaraNimic):

Vorbesti prostii.
Maxim 600 lei!

| UnNimeniFaraNimic a răspuns (pentru Stell99):

Pe carcasa si hard, ca restul face mai mult laughing

| RAY a răspuns (pentru UnNimeniFaraNimic):

Vorbesti aiureli la banii aia cumperi ceva bun si nou

| UnNimeniFaraNimic a răspuns (pentru RAY):

Gaming pe laptop la 1800-2800 de lei e aproape imposibil, multitasking e posibil... Eu am cautat pe net modelul, placa video, procesorul sa vad cat costa. Dar cine sunt eu sa ma contrazic cu tine sau cu altcineva? Nu sunt expert in laptop-uri dar daca ma pui sa evaluez un PC, sau sa construiesc unul sunt cel mai bun(aproape, cred laughing )

| RAY a răspuns (pentru UnNimeniFaraNimic):

Nu e vb de contrazis sau de laptop de gaming nu se pune in discutie asa ceva, man nou da poate costa si mai mult nu te contrazic placa video e buna nu am spus ca nu e, dar e vechi si daca maine cade rami sau placa de baza ce faci? cumperi ceva folosit poate cadea oricand placa de baza, eu nu neg ca tu nu sti e ok daca cunosti, asa poti ajuta multa lume prin ceea ce sti

| Szoke_Robert_1996 explică:

Nou a fost 31 de mil cu 4 gb de ram si tu spui ca 600... wow laughing

| tpuuser999 a răspuns (pentru Szoke_Robert_1996):

Da, asa sunt unii, iti iei laptop azi cu 2500 lei si a doua zi iti spun ca nu face nici 400. Din pacate au dreptate, pentru ca preturile laptopurilor scad foarte repede o data cu anii. Eu zic ca poti sa ceri cu incredere 1400-1600, si cui nu-i convine sa caute in alta parte.

| Stell99 a răspuns (pentru Szoke_Robert_1996):

Depinde de starea in care este.
A facut deja 7 ani!
Mai mult de 600 nu iti da nimeni!

Cum dai peste 1500 lei pe un laptop vechi de 7 ani laughing

| Szoke_Robert_1996 explică:

E in stare foarte buna happy ruleaza gta 5...etc foarte bine happy