| Catharsis a întrebat:

Cât de repede ajunge o comandă de la eMag?

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Buna pot sa te ajut la intrebarea asta pentru ca eu comand multe de pe eMAG.
Dupa ce ai ales comanda si ai facut chestionarul de date si ai trimis comanda cei de la e mag daca nu au foarte multe comenzi, comanda vine in 24 de ore.
Exemplu:
Azi mi-am comandat un telefon la ora 14:25.Maine la ora 14-13 imi vine comanda.
Sunt foarte seriosi, dar s-ar putea sa fie o problema acum, cum e craciunul s-ar putea sa fie multe comenzi si comanda sa ajunga la tine in maxim 3 zile.
Sper ca te-am ajutat.

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

În 24-48 de ore, dar acum de sărbători, când comenzile sunt masive durează şi o săptămână.

| KodrutZ a răspuns:

In perioada asta, poate sa dureze si 10 zile, la mine a durat vreo 8 sa ajunga un aparat foto (stau in Iasi, nu in Cocotatii din Vale).

| Alexandru98 a răspuns:

In 2 zile

| emilitalia a răspuns:

Maxim doua zile. Foarte rar in 3 (acum depinde cum prinzi zilele).

| UnCorpSanatos a răspuns:

EMAG Marketplace:

La fel ca in cazul produselor vandute si livrate de eMAG, produsele vandute de partenerii din eMAG Marketplace au afisate informatii de stoc in timp real precum si timpul estimat de ajungere la destinatie pentru fiecare localitate din Romania in cazul unei comenzi plasate la momentul afisarii ofertei.

In concluzie difera de locul unde trebuie sa livreze si te anunta ei in prealabil in cat timp vor livra.

| filaret03 a răspuns:

24ore 46ore

| TroolGheoerghe a răspuns:

Depinde de obiect si de distanta, dace cumperi un calorifer din Bucuresti si esti in Galati dureaza 5 4 zile.

| Catharsis explică:

Comanda a ajuns în 22h şi 34 min... mulţumesc pentru răspunsuri

| Catharsis explică:

Succes!

| AlyAlx07 a răspuns:

2-3 zile si vine foarte ok.

| piersicuta99 a răspuns:

24 de ore de la plasarea comandei sau intr-o zi si jumatate