| DenisIonut01 a întrebat:

Cate bucăți de ciocolata se găsesc într-o cutie Merci?

P.s m-am uitat pe cutie la supermarket dar n-am văzut sa scrie acest detaliu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20x
Dar difera de la cutie la cutie sunt cutii mai mari si pot ajunge la 40 (cred)
Eu am avut cu 20 big grin nu stiu cate g avea, probabil 250?

| DenisIonut01 explică (pentru anonim_4396):

Mersi fain, ai fost foarte rapida happy. Dă-mi voie sa mai aștept niște răspunsuri.

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Sunt vreo 3 tipuri de cutii, in functie de gramaj. Daca nu ma insel, la cea de 250 g sunt 10 bucati. Dar mai au si de 400 g si 675 g.

| madalinamadu a răspuns:

Eu ştiam de vreo 16 dar nu sunt sigură. big grin