| alinutza_2142 a întrebat:

Caut si eu o melodie...are un refren ceva de genul:"copilaria n-o vom uita/nu ne mai intalnim cu ea"...cine canta melodia? fundita pentru cel mai rapid raspunsbig grin

2 răspunsuri:
| KhloeAfterDark a răspuns:

laughing ei bine, din cate stiu eu e un cantecel de serbare pe care il inveti la doamna invatatoare prin clasa a 3-a.Cam asa era:
Copilaria n-o poti uita
Nu te mai intalnesti cu ea...
Draga jucarie draga, din vitrina ai disparut
Sterge-ti lacrima pribeaga, tot ce-a fost, a trecut
apoi refrenul (copilaria n-o poti uita...)
ceva cu dna invatatoare apoi...na, am mai uitat si eu. Mama la serbare cand il cantam copii, a inceput sa planga
Adevarul e ca acest cantec e foarte emotionant, mai ales cand il vezi cantand de copilasi in mugurul copilariei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilaria n-o poti uita
nu te mai intalnesti cu ea.
copilaria n-o poti uita
nu te mai intalnesti cu ea...

Flori albastre mandre flori
Toate gandurile noastre
Se indreapta catre voi

refren...

Daca a ta invatatoare
Cateodata te-a certat
Nu uita ca pentru tine
E mama cu adevarat

Refren...

Daca o jucarie draga
Din vitrina a disparut
Stergeti lacrima priveaga
Tot ce-i rau a si trecut

Refren

Ani vor trece de-a randul
Vom uita de jucarii
Regreta vom fericirea
Acestei copilarii

Refren...
Imi poti spune de unde esti ca mel asta a fost compusa din cate stiu eu de o invatatoare din doamna ghica
andrei_18x