| liiaa a întrebat:

Ce as putea sa-mi iau pentru scoala? Trec in clasa a-V-a.

Răspuns Câştigător
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Ok... deci pootEai sa explici un pIk la cE tE rEfeRi... adIk' obIecte rechizite) sau haIne si accesorIi (prEf. mele).
_______________________________
1. rechizite:
-deci' acum catziva ani cand am trecut eu pe a 5a, aVeaM maTeriile:rOmana, maTe, dEsen, gEografie, biOlogie, tehNologia, ed. fizica, infOrmaTika, muzica, reLigie, franCeza, enGleza>:P, isTorie si atat cred ca '.
deci: caiEt cu patrate (la matematicaa/si daca' vrei la infoRMatIka)
caiEt cu linii normale. dicatndo(romana, franCEza, enGleza, desen, reliGie, istoRie, tehno/informatika)
caiet de geografie(geografie. normaaal si biologie)
caiet de muzica. clar se intelege
cam atat cred ca '
_______________________________
haine si accesorii:
-iN prImul raNd (din pakaTe) voi re sa avEtzi o uniForma staBiliTa de clasa. si de generatziile trEcute.nOi am avut o siMPla caMAsha albAstRa spalaCIta:> pe caRE o purTam in toaTe felurile cu toT ce vroiaM.
-apoi panaTalOni de trEniNg pentru zilEle cu sPort(profii is bed si nu ne lAsa cu blUgi)=moDelu' ti'l alEgi u, dupa sTilu tau.Nu coPia ca dEja acolo' o sa veZi ca o Sa sE schIMbe tot, sI va fI ft grEu daca' vei fi o cOpy. cel mai impoRTant :fi origInala.
-niste blugi (si daca' crEZi la inkEpuT ca nu o sa ii poRtzi. fi sigUra ca pe parCurs te schiMbi si vei deveNi. "mister sexy" :] )
-diFerIte triCouri-majoRItateA le preFeram pe cele colOratE cu feL de feL de michimotzii (da cEl mai bIn uitA de "hannah cacana" si i'ati ceva colOrat si copilareSc da nu chIAr "bebecesk" :>
-poti lua trICOuri alb-negru. sooNt fT aprEciate de totzI din jur. da mai bin sa ti se asoRteZe cu stiLu' tau
-apoi:adidAShi, tenishi:acEste sunt cam obligaTOrii :"> i'ati ce iti place. care iti plAk tie din magAZin. nu te luA dup nu stiu' cin.veI fi mai apreCiatha cu originaLItatea tha.
-daca' nu preA porti tenishi numa la sport, ii poti inLocuI cu sanDalE si panTofi frMY :X
-apoi i'ati geci:de spoRt, de toamna-iaRna. gecI adeCvatE. Ex pT orAde spOrt sa-ti iei ceva asEmanAtori panTAlonIlor.pentru anotimpuRi ceva gros, da nu oribil. ex:http://www.divercitycafe.ro/......envelo.JPG sau: http://shopping.flu.ro/......-28299.jpg (doar geaca. restul' cand mai cresti) http://www.hotcity.ro/files/i/062/00/geci2.jpg. deci' ceva de genu.
-dupa la acc:esArfe coloRAte-in caroUri, cuRele, brAtari, crecei. ceva mai nice, deci' din astea.
... all is bY me...
_______________________________
... trAficAnt inNacUt...

13 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Haine,ghiozdan/geanta si rechizite.

| Ramonaaaa a răspuns:

@MaXim1trafic0de1drogusoare ma zgarii pe retina x_x.

| Ramonaaaa a răspuns:

@MaXim1trafic0de1drogusoare, fara suparare dar este destul de enervant scrisul tau cu o litera mar4e, o litera mica, cu "ca", "sh" si alte de astea.

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

@Ramona a? way? >:O? dc?:[[ sorry. fara InTentzIi ascunse...:[

| ioana100 a răspuns:

Rechizitee necesare,nu le mai scriu,au scris cei de mai sus,sa nu-ti cumperi chesti gen "hanah montana" sau cu alte chestii trecatoare,daca iti cumperi ceva cu ea, o sa-ti para rau mai tarziu, cand nu o sa-ti mai placawinking

| eDDy a răspuns:

Prezervative multe! O sa ai nevoie

| MaDrogezCuPepsiCola a răspuns:

Pai : ghiozdan,penar,stilou,pixuri colorate,carioci,creioane colorate,caiete pentru :biologie,geografie,istorie,romana,matemmatica,desen,bloc de desen,caiet pentru:muzica,liniar,acoarele, pensule, etc
Funda?

| Dιєиυтzα a răspuns:

Pai, ia-ti ce vrei, pe stilul tau, ce consideri ca e frumos, cumpara-l! Trebuie sa fii originala.

| DianaPrepelita a răspuns:

Haine, ghiozdan, penar, stilou, pix, carioci, foarfece, trusa de geometrie, caiete, bloc de desen, acuarele

| mia_8736 a răspuns:

Caiete:de mate,de romana,de geografie,de biologie, de muzica, bloc de desen.trusa de gometrie.si cel mai important vointa sa inveti nue usor big grin

| vl4d a răspuns:

Eu zic sa iti iei o trusa de geometrie fiindca o sa ai mare nev...si niste puxuri pentru fituicawinkingwinkinglaughing

| EnTeR_4369 a răspuns:

Ce-ti doresti! Eu intru in clasa a VI-a. Daca chiar n-ai nici o idee, uite niste sfaturi:
1.Pentru inceput fa rost de o geanta sau ghiozdan(poti sa-l cumperi nou-nout sau poti lua unul mai vechi)Eu de exemplu am luat o geanta kaki, simpla, de-a surorii mele;
2.Gandeste-te la rechizite! Uite aici o mica lista cu lucruri indispensabile:un stilou/pix, 1-2 creioane simple,rigla, guma de sters, cateva culori(nu-ti vor trebuie 10! ia cu tine vreo 4-5 culori), daca vrei niste carioci si o ascutitoare cam atat;
3.Caiete.Ia cateva caiete, de preferat si mici si studentesti. Poti lua altele in timpul anului;
4.Cumpara ce-ti trebuie la desen(ai sa faci desen pana in a opta cred)
5.Si ia-ti niste haine dragute. Poate o sa aventi un fel de uniforma,dar nu te speria! Nu uniforma d-aia stricta de tot! La noi in scoala de exemplu,trebuie sa porti tricou alb da cine mai poarta?hee hee
Ultimul sfat(in sfarsit,nu)
Cuvinte-cheie:Insigne,ata,sclipici, carioci textile! Deci in loc sa iei chestii noi, le poti decora pe cele vechi! Eu de exemplu mi-am decorat geanta si arata super!

Bafta!kiss

| parizachi a răspuns:

Eu sunt in acelasi caz. eu cred ca trebuie sa te pregatesi de a invata si raspunde.si pentru o impresie puna i-ati haine frumoase