| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou ati luat iubitului la 1 an de relatie? Ceva idei? Eu am ramas in pana.

Răspuns Câştigător
| karamea a răspuns:

Mai avem puuutin si facem 3 anisori impreuna...nu conteaza ce-i iei.principalul e cum il impachetezi...noua ne-au ramas doar pozele cu 1 anisor. 2 anisori...si acum 3 anisori...am luat lumanarea de la ziua noastra de nastere :->
nu mai tinem minte cadourile, dar ne aducem aminte cu drag modul cum l-am oferit...
de exemplu.de ziua lui(de curand) i-am luat cadou o bratara.
am luat un teanc de ziare dintr-alea gratuite, am luat diverse obiecte (lumanarele parfumare, clame de par, clesti de rufe. ce-am gasit prin casa) le-am pus in mijlocul paginii de ziar si am facut gen buchet pe care l-am legat cu snur rosu...am facut muuuuuulte. aveam de gand sa umplu camera daca nu ma prindea in fapt...am uitat sa-ti zic k pe langa obiecte sa scrii biletele gen:" te iubesc, dar tot nu-ti spun ce cauti" sau "credeai ca e aici? nici o sansa" sau..."mai ai rabdare pana maine?" sau " mai cauta...esti pe drumul cel bun". fel de fel de mesaje dragute sa nu se plictiseasca in timp ce cauta...
sau. el mi-a cumparat mie de craciun anul trecut foarte multe perechi de chilotei.muulti si colorati.toate cadourile le-am pus sub brad cu nume.si cand a venit timpul sa le deschidem am gasit cam multe cadouri cu numele meu printre care si o cutie de bomboane. faza ciudata mi s-a parut cand am observat ca era aceeasi cutie care o cumparasem impreuna pentru colegele lui de serviciu.am zis multumesc, ne-am pupat toti.si el cu mama tot insista sa deschid cutia.eu,rea,in gand nu prea vroiam sa o deschid (doar era cutia mea!) am desigilat-o si...inauntru era un lantisor si cercei...ideea e ca nu stiam cum au ajuns acolo...noi fusesem toata ziua impreuna, nu stiam cum a scapat de mine sa bage alea in cutie si sa o sigileze...

9 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

Ce crezi ca v-a folosi cu multa placere si mai ales mult timp deh... La multi ani!

| marsy a răspuns:

O bratara. un parfum
depinde de suma care o dispui

prfml
| prfml a răspuns:

O cutiuta goala frumos impachetata si cand o va deschide il vei pupa si vei spune ca un pupic a fost in acea cutiuta, face mai mult decat orice obiect. Insa daca preferi un obiect as recomanda o statuieta cu doi delfini, un trabuc scump, un parfum, un portofel, un sistem de boxe, un capod, un set de pahare dn care se serveste tarie, 2 sau 3 perchi de boxeri de firma, un DVD original cu un film romantic, o sticla cu bautura fina, o curea, un joc. Alegi ceva din ce am enumerat sau combini asta in cazul in care am fost pe gustul tau.La multi ani impreuna!

| Munchkin a răspuns:

Măi, eu mai am puţin pâna fac 1 an cu el şi încă nu mi-au venit idei. Bănuiesc că ceva simbolic, nici prea scump, dar nici un kitch. thinking

| mariutza a răspuns:

Un lantisor de argint cu initiala ta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer---azi am implinit un an--el mi-a luat mai multe plus flori plus iesire la restaurant etc---eu i-am promis ca de azi m-a las de fumat si asa o sa fac---a zis ca a fost cel mai intelept lucru pe care l-as putea facetongue---asadar nu trebuie neaparat sa fie un cadou palpabil--use your imagination

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urmeaza sa fac un anisor. eu m-am gandit la un album foto de la inceputul rel pana in prezent... nu e nici scump si are valoare sentimentala. albumul sa fie cu gust, nu orice hartie care se rupe repede la 2 lei

| albastrel a răspuns:

Noi am facut 2 anishori si ca sa vezi.nu ne-am luat cadou.de ce? in 1 rand ca eram amandoi cam in pana de banii big grin ca abia venisem de la munte... apoi obisnuim sa ne luam foarte des cadouri...adica daca vad ceva care cred ca i-ar place sau invers cumparam acel lucru. el are de la mine :parfumuri, tricouri, un maimutoi cu care dormea cand nu eram eu la el.(o ursoaik care... sforaie laughing cand i l-am luat i-am zis ca e el dar fiind imbracata in roz... el a zis ca-s eu laughing ), apoi mai are o rama cu foto noastra.adica 2 rame happy...are o veregheta de argint pe care ne-am cumparat=o reciproc cand am facut un anisor...mai are o groaza de cutii de prezervativehee hee, ceas de mana ...si acum mai nou un ceas de perete fooarte frumos... mai vreau sa ii fac o lenjerie de pat cu poze cu noi. un tablou-colaj.winking, a si mai are o sticla de vin roshu cu poza noastra lipita, o fuditza scumpica si a fost "la pachet" cu o cina romantica cu pizza si clatite.lumanari si petale de florii...ee frumos. big grin:X

| ciumpalaku a răspuns:

Scoate-l la un film