| MT_Claudia_1997 a întrebat:

Ce cadou sa-i fac mamei de ziua ei? Este in martie,mai am timp, dar vreau sa stiu de pe acum.M-am gandit la un totusi mai vreau ceva. Banii nu conteaza✋
Da-ti-mi idei va rog frumoss

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând ar trebui să-i dai o felicitare!
După aceea poți să-i dai ce vrei(flori, o cutie de bomboane...)

| blackwolf906 a răspuns:

Https://rama-foto.compari.ro/rama-foto-xl542-40146652-p339786810/
Poti cumpara o ramă si sa pui in ea poze din familie sau o cana care e negra cand e rece si are o poza imprimata (la alegere) cand e fierbinte : https://www.stargift.ro/cadouri/cana-cu-upload-de-poza-18-poze.html

| Dumbi a răspuns:

Nu trebuie sa iei nici un cadou extravagant, nici scump. Mama ta se va bucura cand te va vedea ca economisesti, nu ca cheltui orice ban pe orice prostie.
Poti sa ii dai o felicitare, un buchet de flori(dar din nou nu ceva foarte scump) sau poti sa ii spui un simplu "Te iubesc" si o sa fie mult mai fericita decat daca ii iei cine stie ce cadou.

| Jessica_Untea_1985 a răspuns:

Pai,dupa parerea mea, de ziua mamei mele eu m-am dus impreuna cu tatăl meu si i-am luat o pereche de ghete fiindca avea nevoie tu poti sa ii iei ceva care sti ca isi doreste mult sau ceva ce i-ar fi de folos, adica pana in martie. "bate-o la cap putin" si afla ce si-ar dori, Ex. o pernă sau o cana pe care sa scrie cea mai buna mama sau mesaje de genu', ceva haine, o cutie cu bijuterii, sa iei o rama si sa pui o paza cu familia voastra in ea sau mai bine. sa ei o rama multipla adica un "panou" cu mai multe rame si sa pui acolo poze cu familia voastra. Baftă! Sper ca te-am ajutat putin...

| DELFINI a răspuns:

Asta era intrebarea cu care ma confruntam eu in fiecare an de ziua ei. Eu ii comandam un tortulet micut, cunosteam o doamna care facea torturi super dragute, cu martipan si mesaje pe ele. Mai ai frati sau surori? Daca da, ar fi frumos sa mergi cu ei sa faci o poza la ceva fotografi si o pui intr-o rama draguta si un buchet de flori.

| Bianka26 a răspuns:

Eu anul trecut i-am cantat mamei mele la chitara, dupa care i-am dat si o felicitare.
Cel mai frumos cadou pentru o mama este o felicitare in care sa ii spui ca esti mandru/mandra sa ai o mama ca ea si sa ii spui lucruri diverse care sa o emotioneze.
Pe deasupra, ii poti cumpara un parfum, o bluza, o pereche de pantofi sau niste trandafiri.
Depinde... nu toate mamele au aceleasi preferinte sau gusturi.Tu stii cel mai bine ce ii place mamei tale,sau daca nu stii,o poti intreba, dar fara sa isi dea seama de ce o intrebi. Daca ai un tata, te poti consulta cu el si asa ii puteti face o surpriza deosebita. Daca nu, te poti consulta cu fratele/sora. Daca nu ai nici asa ceva, iti poti dezvolta tu imaginatia, facandu-i o surpriza deosebita.
Mamele intotdeauna vor fi mandre de noi, indiferent de greselile noastre sau de defectele noastre.Ele ne vor iubi intotdeauna

| GabiDumitrescu a răspuns:

O excursie in Thailanda, la foo-thai cu fetite purtatoare de cuc.

| octav005 a răspuns:

Cel mai bine ii oferi o suma de bani. cu acei bani ii poate folosi la ceva util. si poate cumpara ce doreste.