| Anonimul151 a întrebat:

Ce este mai exact etsy? Este un magazin online? Ce fel de lucruri sunt? Noi sau secound? Poți să cumperi sau să și vinzi? De unde vin produsele?

Am observat că există inclusiv lucruri care se vând electronic ...Adică care se livrează după câteva minute pe e-mail.

1 răspuns:
| Lidia09 a răspuns:

Etsy este o platformă online care permite utilizatorilor să vândă și să cumpere produse hand-made, vintage și creative. Aceasta este mai mult decât un simplu magazin online; este o comunitate globală de creatori și cumpărători. Pe Etsy, poți găsi o gamă largă de produse, inclusiv bijuterii, decorațiuni pentru casă, haine, accesorii, obiecte de artă și multe altele. Unele produse sunt noi, fiind create de vânzători, în timp ce altele sunt vintage sau secound-hand. Pe lângă produse fizice, există și opțiuni pentru produse digitale, care sunt livrate electronic, cum ai menționat, de exemplu, descărcări de artă digitală sau șabloane pentru proiecte creative.