| m5789932 a întrebat:

Ce parere aveti despre EMAG? www.emag.ro
Astept pareri pro si contra!
Eu personal sunt foarte multumit atat de serviciile oferite cat si de produsele lor, care au un pret acceptabil, si pe deasupra ofera si transport gratuit!

Voi?

36 răspunsuri:
| BiiBiis a răspuns:

Eu am comandat de la eMag si chiar azi am mai comandat ceva ce nu era pe stoc si m-au si sunat sa-mi zica ca maine sa ma duc sa-mi iau produsele. Eu am eMag langa mine (la Crangasi), deci super firma! Preturile sunt OK, se putea si mai bine, dar asta este happy

| m5789932 explică:

Emag chiar face concurenta, in privinta preturilor; eu sunt din iasi, iar preturile difera de la pamant la cer din magazinele care sunt aici fata de ceea ce este la Emag!

| 334499 a răspuns:

E sub foarte multe magazinewinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Am auzit si de cazuri cand au fost neseriosi cu unele comenzi. Ai grija sa aiba in stoc ce comanzi.

| emonika4you a răspuns:

EMag e foarte misto...am comandat de acolo, si ce sa spun...sunt multumita

| m5789932 explică:

Si eu la fel!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu NU! Nu au preturile cele mai bune, iar vanzatorii habar n-au pe ce lume sunt - daca doresti sa afli mai multe amanunte legate de produsul solicitat, i-ai bagat in ceata - ba chiar dau informatii gresite - doar te pacalesc si cumperi!

| m5789932 explică:

Donule anonim, problema cu preturile e discutabila; dar ziceti-mi ce magazin, la ora actuala, are preturi mai mici ca la Emag; mai este PcGarage, si cam atat, in rest cam toate sunt un apa si un pamant;
In privinta vanzatorilor, celor de la Emag, aveti dreptate! Unii dintre ei chiar n-au habar ce au in magazin! Dar, daca vrei intr-adevar sa cumperi ceva la pret mic si de calitate, ramane ca sa te interesezi tu despre detaliile tehnice ale produsului! Ca este scris pe site modelul acestuia, si nu mai ramane decat sa cauti pe internet, poze, pareri, amanunte, informatii despre produsul solicitat!
Trecand peste asta, si revenind la problema cu preturile, as putea spune ca acestea ar trebui sa fie ceva mai mici, mai ales ca acum am observat ca la unele produse au mai marit preturile cu 20-30lei, pe cand la PcGarage la aceleasi produse sunt marote doar cu vreo 10-15lei! Si invers, la unele produse de la PcGarage, sunt mai scumpe cu 20-30lei fata, de cele de la Emag! Iar daca mai punem si situatia in care se afla Romania, cu tva-ul ei si cu toate taxele suplimentare, plus profitul pe care urmaresc sa le obtina aceste firme, atunci este de inteles de ce au astfel de preturi. In strainatate acestea sunt de 5 sau de 10ori mai ieftine decat aici, in Romania! Dar na... cine are rude in strainatate si ar putea sa i le trimita, atunci acela a scapat mai ieftin.
Acum persoanele, care spun ca sunt magazine, cu preturi mai mici decat acestea, sa zica care sunt! Ca asa zic si eu, si vorbesc ca prostu aici! Dati nume!

| z8 a răspuns:

La marketing, livrare, preturi si produse sigilate, emagul sta bine. Aparent la service stau foarte prost. Asta-i feedbackul din piata, rezumat in 2-3 propozitii. Bafta.

| m5789932 explică:

Ce bine este pentru aceia care au Emag-ul chiar la ei in oras! (Printre aceia ma numar si eu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magazin f bun, ieftin si eficient + ca daca cumparati de la Emag prin site`ul www.E-PUB.tk si se poate castiga si telefone mobile si aparate foto si jocuri ps3.

| madalina8 a răspuns:

Buna, am comandat de multe ori de la ei, si acestea sunt concluziile mele personale:
1. PRO: livrare rapidă, sub 24 ore de la comanda; transport gratuit; raspuns prompt la orice intrebare, fie telefonica fie pe mail, chiar daca rezolvarea se lasa intarziata; ofera spre vanzare si produse nesigilate, cu mici defecte din fabrica, care au fost reparate de ei, la preturi mult mai mici decat cele sigilate, o singura data am luat unul, si merge si azi ca nou, si a fost cu 70 lei mai ieftin
2. CONTRA: certificatele de garantie nu prea ajung impreuna cu produsele, am luat ieri cadou o pereche de casti de 400 lei, si garantia nicaieri, si raspunsul a fost ca au inregistrat sesizarea, si poate voi fi anuntata; stocurile nu sunt actualizate; uneori preturile pentru anumite produse sunt exagerat de mari, desi alte produse sunt foarte reduse, in comparatie cu alte magazine
Totul depinde de fiecare, parerile sunt diferite, la fiecare in functie de experienta personala. Per total, acord o nota de 8, 50 din 10, magazinului, din experienta mea cu ei de pana acum.
O seara frumoasa!
Mada

| littlelogo a răspuns:

Introdu codul voucher-ului PC Garage F7VWWNVD
inainte de finalizarea oricarei comenzi pe www.pcgarage.ro
si obtii imediat o reudcere la produsele din cosul de cumparaturi. ~Voucherul nu expira deci il poti nota pentru a-l avea la indemana la urmatoarea comanda. Spaer sa te ajute :) Bafta la cumparaturi

| Ionutzwww a răspuns:

Dezamagit de Emag.Am cumparat de Black Friday o Combina frigorifica Indesit BIAA13. E la mine din data de 29 noiebrie si nici pana in ziua de azi nu am primit Certificatul de Garantie. Astazi e deja 9 Decembrie. Au trecut deja 11 zile. Le-am trimis o sesizare inregistrata pe adresa lor de sesizari la doar cateva ore dupa ce am constatat lipsa certificatului si de atuncea le-am mai trimis inca 4 mesaje pe putin, toate fara nici macar un raspuns.I-am sunat de 2 ori. La telefon iti raspund niste domnisoare dupa 25 de minute de asteptat, ca in final sa te intrebe daca ai facut o sesizare, ce numar are sesizarea ai si iti spun ca sa ai rabdare ca, cu siguranta o sa iti raspunda cineva la sesizare si problema se va rezolva. La intrebarea cam pe cand o sa imi raspunda cineva la sesizare sau pe cand se va rezolva… iti raspund sec ca nu pot sa iti spuna nimic pentru ca nu stiu …Te paste un sentiment de furie si neputinta …. Asta e prima mea experienta cu Emag…. sad Una nefericita as putea zice.
Am luat hotararea ca ultima solutie sa ma adresez oficiului pentru Protectia Consumatorului deoarece ma simt inselat…practic am cumparat un produs nou fara garantie.
Cu parere de rau va spun ca, nu cred ca am sa mai cumpar vreodata ceva de la Emag … sad

| Ionutzwww a răspuns:

Vreau sa fiu un om cinstit si trebuie sa va zic ca recent cei de la Emag mi-au trimis Certificatul de garantie. Totusi mi-ar placea ca Emag sa aiba angajati mult mai bine pregatiti care sa poata sa ofere raspunsuri concrete si clare, sa para ca sunt stapani pe situatie si stiu ce vorbesc.(Am facut plangere si la ANPC, dar urmeaza sa mi-o retrag.)

| Memphis77 a răspuns:

NU recomand eMAG, am cumparat un laptop, am platit si a ajuns dupa 7 zile... nici nu vreau sa mai aud de eMAG. Nu au dat nici macar un telefon sa imi spuna ce se intampla cu comanda. EMAG = NESERIOSI

| NaruToNR1 a răspuns:

Nu merita sa iei de la eMAG. Am comandat acum 5 zile si inca nu a venit coletul.

| Ana9999 a răspuns (pentru madalina8):

Hm, poate ca raspundeau prompt acum cativa ani, acum nu mai raspund nici la telefoane, nici pe Facebook, nici pe mail... sad

| Ana9999 a răspuns (pentru Ionutzwww):

Intr-adevar, cu comunicarea stau foarte prost. Si eu am avut probleme cu garantia, am primit-o, insa site-ul oficial al producatorului produsului imi arata o perioada de garantie mai mica decat cea pe care ar fi trebuit sa o am. Asa ca totul este perfect la Emag pana ai o problema de functionare cu unul dintre produse. sad

| Vîrtic_Alex_1989 a răspuns:

Ultimele experiente cu Emag.ro cum au decurs.
Pe scurt :Lapatop Lenovo trimis inapoi, se bloca cand il miscam, primit inapoi la fel defect plus o pata luminoasa in mijlocul display-ului si in ziua de azi e la fel, HTC M8 trimis inapoi garantie primit inapoi cu carcasa indoita inspre exterior, langa butoanele de volum ( a fost schimbata placa) am scris o sesizare nici in ziua de azi nu mi s-a raspuns,, Galaxy S6 cumparat de 5 zile, am pus folie de sticla cand l-am primit, la o apasare cu degetul mare a crepat sticla (touch-ul) nimeni nu a zis sa il verifice sa vada ca nu a suferit socuri direct mi s-a spus ca nu mi-l repara, desi e clar ca a avut ceva din fabrica, nu are cum sa crape asa usor.Chiar nu mai au rusine si respect pentru clientii?

| adrianopolis a răspuns:

Atentie la eMAG colaboreaza cu site-uri partenere trimit vechituri, desigilate, defecte, zgariate nu faceti comanda dupa internet va luati teapa,

| Csaba_Ada_1980 a răspuns:

EMAG.RO a devenit o firma neserioasa, exact ca Sigmanet, Domo, etc., e posibil sa fie pe prag de faliment. EVITATI SA CUMPARATI DE LA EMAG.RO, pe cat posibil, sunt multe alternative la ofertele lor, la firme diverse, mult mai serioase. Riscati comanda sa nu fie onorata, pierdere de garantie, etc.

La a treia comanda plasata de mine, probleme. Asta ar insemna ca nu pot onora in proportie de 33% solicitarea clientului. Am facut o comanda pe 22 noi. 2016 ( acum 6 zile), produs pe stoc. Am primit 2 e-mail de confirmare, unul la confirmarea comenzii, celalalt dupa cateva ore, confirmare comanda predata firmei de curierat, DPD Group. Anul trecut lucrau cu Fan Curier sau Cargus, nu-mi amintesc, dar oricum amandoua de reputatie impecabila. Pe site-ul tracking al firmei DPD Group se pare ca figureaza comanda mea in tranzit, de 6 zile acum. Am sunat la EMAG, de cateva ori, primul apel a fost OK, agentul a balbait ceva in legatura cu data 26, 28, nonsens, a promis ca vor onora comanda pe datat de 28. Astazi, pe 28, nu mai accepta apelul daca sun de pe numarul meu mobil inregistrat. Daca sun de pe alt numar, e OK, te pun in contact cu agentul responsabil. La DPD, nu mai accepta apelul de pe numarul meu mobil inregistrat de loc, dupa bip imediat imi termina apelul.

O astfel de atitudine este neserioasa, neprofesionala, indiferent cat de mare pretinde firma a fi. EMAG.RO este de evitat pe cat posibil, cu risc de comanda neonorata sau pierdere garantie.

Atasate capturi de ecran cu pagina Emag, DPD, email ( date personale cenzurate).

EMAG.RO a devenit o firma neserioasa, exact ca Sigmanet, Domo, etc., e posibil sa fie pe prag de faliment. EVITATI SA CUMPARATI DE LA EMAG.RO, pe cat posibil, sunt multe alternative la ofertele lor, la firme diverse, mult mai serioase. Riscati comanda sa nu fie onorata, pierdere de garantie, etc.

La a treia comanda plasata de mine, probleme. Asta ar insemna ca nu pot onora in proportie de 33% solicitarea clientului. Am facut o comanda pe 22 noi. 2016 ( acum 6 zile), produs pe stoc. Am primit 2 e-mail de confirmare, unul la confirmarea comenzii, celalalt dupa cateva ore, confirmare comanda predata firmei de curierat, DPD Group. Anul trecut lucrau cu Fan Curier sau Cargus, nu-mi amintesc, dar oricum amandoua de reputatie impecabila. Pe site-ul tracking al firmei DPD Group se pare ca figureaza comanda mea in tranzit, de 6 zile acum. Am sunat la EMAG, de cateva ori, primul apel a fost OK, agentul a balbait ceva in legatura cu data 26, 28, nonsens, a promis ca vor onora comanda pe datat de 28. Astazi, pe 28, nu mai accepta apelul daca sun de pe numarul meu mobil inregistrat. Daca sun de pe alt numar, e OK, te pun in contact cu agentul responsabil. La DPD, nu mai accepta apelul de pe numarul meu mobil inregistrat de loc, dupa bip imediat imi termina apelul.

O astfel de atitudine este neserioasa, neprofesionala, indiferent cat de mare pretinde firma a fi. EMAG.RO este de evitat pe cat posibil, cu risc de comanda neonorata sau pierdere garantie.

Atasate capturi de ecran cu pagina Emag, DPD, email ( date personale cenzurate).

https://scontent.fsbz1-2.fna.fbcdn.net/......5282_o.jpg
https://scontent.fsbz1-2.fna.fbcdn.net/......3652_o.jpg
https://scontent.fsbz1-2.fna.fbcdn.net/......0260_o.jpg

| mogemi a răspuns:

Un elefant cu picioare de plastilina! Asta este Emag-ul! S-a dovedit a fi deosebit de vulnerabil la avalansa de comenzi din Black Friday, desi sistemul informatic din experienta anilor trecuti trebuia perfectionat si sa fie pregatit,(la ora 07.02 din 18.11 sistemul informatic era cazut, serverele blocate). Nu au respect pentru clienti, se comporta monopolist nu respecta termenele de livrare, si vand produse pe care nu le au pe stoc, cautand dupa efectuarea comenzii produsul soliciatat prin show room-urile din tara! RUSHINE!

| Ohîi_Laurentiu_1969 a răspuns:

Pana acum a fost buna dar un produs cumpărat de la Emag s-a stricat și Emag refuza să-l repare gratuit. După ce am cumpărat produse de aproape 8000 de lei se pare ca relația mea cu Emag de oprește aici.Rusine Emag!

| Goldan_Cristina_1962 a răspuns:

Pe data de 18 nov.anul curent am comandat doua produse dar am primit doar unul, eMAG nu a avut bunul simt sa-mi transmita ca acel produs nu-l mai au pe stoc in concluzie m-au pacalit

| Dan_Sinzieanu_1966 a răspuns:

Am dat o comanda 22690875 pe data de7 02 2017 si nici pana la data de20 02 2017 nu am primit o cu toate produsele aflate in stoc la eMAG, 5 telefoane fara nici o rezolvare. Firma total neserioasa. Eu platesc penalizari sau dau bonusuri pentru intirzie

| Sch_Bogdan_1981 a răspuns:

Incercati si alte siteuri
Sunt multe, axemplu pe www.sport-family.ro au o gama de biciclete pentru copii destul de ok si preturi bune.
Insa emagul au foarte multi parteneri care promoveaza produsele prin siteul lor

| Dana_Iulia_1985 a răspuns:

A devenit cea mai neserioasa firma! Astept un televizor aflat in service-ul lor de mai bine de 30 de zile de cand l-au ridicat. Timp de o saptamana mi-au spus ca nu se gaseste factura de comanda in sistemul lor (bine ca au gasit-o cand au venit sa ia televizorul, dupa s-a pierdut). A trebuit sa fac dovada comandarii trimitandu-le scanate factura, garantia, printuri de la mailurile lor. Cunosc un caz in care o alta persoana a asteptat un curier pentru a returna niste scaune care trebuiau sa fie tapitate si erau din lemn, au trimis dupa mai bine de doua saptamani un curier care a refuzat sa ia coletul pentru ca avea mai multe kg (de parca trebuia sa-l duca in spate) si de parca nu altele erau datele de identificare pentru comanda (nr de factura de exemplu). Dupa ce ca iti impun anumite ore in care sa te gaseasca acasa, nici nu sunt seriosi. Eu sa nu mai aud de Emag. Chiar daca preturile poate sunt ceva mai rezonabile, iti iese pe nas daca intampini vreo problema cu produsul.

| Dana_Iulia_1985 a răspuns:

A devenit cea mai neserioasa firma! Astept un televizor aflat in service-ul lor de mai bine de 30 de zile de cand l-au ridicat. Timp de o saptamana mi-au spus ca nu se gaseste factura de comanda in sistemul lor (bine ca au gasit-o cand au venit sa ia televizorul, dupa s-a pierdut). A trebuit sa fac dovada comandarii trimitandu-le scanate factura, garantia, printuri de la mailurile lor. Cunosc un caz in care o alta persoana a asteptat un curier pentru a returna niste scaune care trebuiau sa fie tapitate si erau din lemn, au trimis dupa mai bine de doua saptamani un curier care a refuzat sa ia coletul pentru ca avea mai multe kg (de parca trebuia sa-l duca in spate) si de parca nu altele erau datele de identificare ale produsului (nr de factura de exemplu). Dupa ce ca iti impun anumite ore in care sa te gaseasca acasa, nici nu sunt seriosi. Altcineva a asteptat doua luni pentru repararea unui telefon aflat in garantie. Eu sa nu mai aud de Emag. Chiar daca preturile poate sunt ceva mai rezonabile, iti iese pe nas daca intampini vreo problema cu produsul.