| alexander07 a întrebat:

Ce parere aveti de produsele Herbalife? astept pareri pro si contra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| lalaballet a răspuns:

Sunt bune daca le folosesti toata viata ta din momentul in care le-ai gustat si pana mori.ori daca ai o vointa feroce pentru a te lasa si a lua enorm in greutate iar tu pentru a contracara acest efect trebuie sa te axezi pe alte diete.eu m-am lasat acum de herbalife si am spus ca nu voi recomanda decat persoanelor putrede de bani care isi pot permite pana la sfarsitul zilelor acest program.herbalife se bazeaza pe ideea de a slabi sanatos...dar au un continut ce provoaca dependenta atat fizica cat si psihica...si iti modifica metabolismul incat el ajunge sa functioneze in perfecta stare doar ajutat de aportul de acele plante ce le contin shake-urile, pastilele, etc.cam asta iti pot spune.acum e la la atitudinea ta daca vrei sau nu sa le incerci

| DianaDiaa a răspuns:

Mda...pai prima data sincer eram pro dar acum daca stau bine sa ma gandesc harbalife-ul mi se pare o prostie pentru un om normal. De ce zic asta?
In primul rand cei de la sediu ti le cam baga pe gat si vor sa le folosesti toata viata. Pai oameni buni chiar trebuie sa traim dupa regim toata viata? Ok esti supraponderal fa ceva, dar sa nu exageram. Eu una n-am fost niciodata grasa, dar am avut cateva kg in plus si cu putina vointa (aerobic)+ un regin mai sanatos nu mai ai nici o treaba.O spun eu care nu miscam un deget.
In fine sa revenim la produse. Ele sunt bune, recunosc, dar nu stiu...mi se pare prea mult .....habar n-am sper ca intelegi ce zic:d

| alexander07 explică (pentru DianaDiaa):

Nu le baga pe gat nimanui, doar ca incearca sa informeze omul despre o viata sanatoasa. Ei nu vor ca tu sa tii regim toata viata ci doar incearca sa iti schimbe modul de alimentatie, sa aveti o masa sanatoasa si sa nu reveniti la obiceiurile de alimentatie de dinaintea consumului de produse.

| DianaDiaa a răspuns (pentru alexander07):

O viata sanatoasa nu inseamna sa consumi numai produsele lor. Asta incerc sa spun.
Hai sa te intreb altceva ce m-a intrebat si o prietena " Exista cineva de la herbalife sa-ti recomande mancare si nu numai produse de la ei?

| klawdiw a răspuns:

Sunt foarte bune si naturale! Funda?