| Anonimus1297y a întrebat:

Ce parere aveti despre joom? Merita sa comand de pe el?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca sa iesi afara, sa faci sport etc

| CorneliuN a răspuns:

Dupa mine nu merita, prefer Aliexpress pentru ca preturile sunt mai mici si parca am mai multa incredere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am 68 de comenzi la Joom. 62 au fost rezolvate. 6 n-au venit, inca. Sunt pe drum.
Din cele 62 am avut urmatorele situatii: majoritatea au venit (53), 8 n-au venit si mi s-au rambursat banii (foarte rapid) la 2-3 zile. Unul a venit dupa ce mi s-au rambursat banii. Le-am scris si i-am informat ca produsul (un stick de 32 Gb la circa 17 lei) a sosit dupa rambursarea banilor si vreau sa-l platesc. Mi-au raspuns sa-l pastrez cadou pentru ca trebuia ca firma sa-si ia masuri, pentru a ajunge la timp produsul. Nu am cumparat niciodata produse de tipul telefoane, imprimante, laptopuri ci doar produse al caror pret ajunge pana la 70-80 lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai au un atu: toate discutiile sunt in romana. Nenorocitii de la Aliexpress si Ship Gratis mi-au luat bani pe niste produse, nu mi le-au adus dar nici nu-mi returneaza banii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru CorneliuN):

Am luat de pe Joom un disperser de apa cu 41 lei. Acelas disperser l-am gasit pe Aliexpress cu 98, 5 lei si mai si costa 3 lei transportul. Pe Joom si un produs de 5 lei este gratuit transportul!

| CorneliuN a răspuns (pentru Salontanul):

Nu ai cautat bine, dar na poate tu ai fost multimit de Joom eu tot am inceput prima data sa fac cumparaturi anul trecut de pe Joom si veneau greu comenzile si preturi mari apoi pe Aliexpress am gasit produsele de care aveam nevoie si prin DHL imi veneau in 10-15 zile.

| Anonimus1297y explică (pentru anonim_4396):

Fac sport și sunt foarte atletica daca tot veni vorba))

| Anonimus1297y explică (pentru CorneliuN):

Parerile sunt foarte impartite din cate vad...

| Anonimus1297y explică (pentru Salontanul):

Cred ca depinde si de magazinul de la care cumperi