| Silviu13s a întrebat:

Ce pot sa fac cu o placa de par Rowenta SF7640 daca cei de la eMAG mi-au respins cererea de retur dupa 3 saptamani de la primire? A fost un cadou pentru o prietena care zice ca nu e potrivita pentru genul ei de par. Unde pot sa o vand ca sa recuperez cativa bani repede?

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Intr-un mail, celor de la eMAG, le explici ca e dreptul tau sa returnezi produsul achizitionat, in termen de 30 de zile. Ii anunti ca exista si Protectia Consumatorului. La mine a mers!:)
Asta e politica de retur. Daca te incadrezi, e dreptul tau. Ignora partea cu ambalajul, aia e o prostie!
http://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur

1 răspuns:
| Magdalenaa987 a răspuns:

Olx... Orice site de vânzări on line.