| George20123 a întrebat:

Cum functioneaza livrarea cu verificare colet? Adica cum dau banii, etc

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dai banii cand vine coletul la tine, ce vrei sa cumperi?

| gabrielaaaa27ly a răspuns:

Livrarea cu verificarea coletului consta in verificarea continutului acestuia in momentul primirii, de față cu curierul. Banii ii dai curierului, în cazul în care ai selectat optiunea numerar/ramburs, insa daca o achiti cu cardul, trebuie doar sa iti ridici coletul si nimic mai mult

| Bondarel99 a răspuns:

La fel doar ca înainte sa dai banii te uiți in colet.
Dacă vrei sa trimiți tu colet, specifici ca vrei și cu verificare, dar vei plăti mai mult, tu sau destinatarul.

| relian a răspuns:

Citeste pe site la olex ca acolo explica. Daca te uitai vedeai cum sta treaba.Cine vinde aa e cinstit,cine vinde altfel e tepar laughing deci tu nu platesti nimic,vine ala acasa cu produsu,curieru, tu deschizi pachetu in prezenta aluia, vezi daca e produsu ce voiai, eventual il verifici ca asa si zice, si daca corespunde cu ce ai vazut sau la ce te asteptai dai banu curierului.Asa sti sigur ca nu iei teapa.