| RyAngel a întrebat:

Am o problema cu tocmai.ro. Am bifat optiunea pentru livrare gratuit si verificare colet si imi apare ca eu tot trebuie sa platesc 10 lei plus tva ceea ce la prima comanda de curier nu mi s-a intamplat. Si as vrea sa stiu de ce pentru ca e destul de clar scris ca livrarea e gratuita. De ce trebuie sa platesc in plus?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Beneficiezi de 5 livrari gratuite lunar, daca timiti in localitatile standard FAN Courier, colete de pana in 10 kg, cu dimensiunile maxime stabilite (lungime 60 cm, latime 50 cm, inaltime 30 cm), care respecta termenii si conditiile FAN Courier. Livrarea gratuita nu este disponibila pentru coletele care beneficiaza de "Asigurare colet"

| RyAngel explică (pentru Salontanul):

Indeplineste toate conditiile, si totusi imi cere taxa de ramburs. ceea ce pana acum cateva zile nici macar nu era in regulament, nu e prima comanda pe care o fac, dar e prima la care apare asta si nu mi se pare nici normal, nici corect - mai ales ca nu m-a anuntat nimeni, am apucat sa vorbesc - stiind ca livrarea e gratuita (nu am decat 1 livrare pana acum, luna aceasta ) si acum trebuie sa vorbesc pentru ca nu se mai poate trimite prin tocmai. Imi cere pentru o carte de 15 ron taxa de 13...

| Salontanul a răspuns (pentru RyAngel):

Fa o reclamatie pe site daca esti sigura ca nu are "asigurare colet".

| IsabelaIssa a răspuns:

De la 1 sept. s-au schimbat regulile, si se platesc 13 lei pentru ramburs. Doar daca ti se vor trimite banii prin card si selectezi ramburs 0, doar atunci e gratuit.