| Alexxutzaa a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane? in afara sa dormi bine 9 10 ore cum mai poti scapa de cearcane?

Răspuns Câştigător
| ElizzaTPU a răspuns:

Buna, si eu am acceasi problema. fondul de ten nu acopera cearcanele. zilele trecute mi-am cumparat de la sephora.au cearcane pe nuante, adica daca cearcanele sunt f vizibile iti trebuie un fond de ten mai deschis, dupa care aplici fondul de ten. am dat peste o tipa f draguta la sephora si mi-a explicat multe lucruri legate de cearcane happy costa in jur de 50 de ron, dar sunt extrem de multumimta de el.Clair Light 02 este nuanta mea. sper ca ti-am fost de ajutor. pup

7 răspunsuri:
| seen a răspuns:

Odihna mintala cat cuprinde nusa dormi pur si simplu lasati mintea sa zburde cand te uiti pe pereti sau stai in statie la metro nu te mai consuma cu tot ce auzi

| BoAfan a răspuns:

Ce-i alea?laughing

| negru30 a răspuns:

Cearcane = oboseala, bautura, probleme cu sanatatea ( rinichii )

| Visatoarea a răspuns:

Hmm.pai in primul rand sa dormi suficient, apoi felii de castraveti un sfert de ora in fiecare saptamana.
alta varianta:sa le camuflezi cu un corector special pentru asa ceva.de la Oriflame, Avon etc.

| Zendayya a răspuns:

Am citit intr-o carte ca daca vrei sa scapi mai repede de cearcane sa iei o lingurita mai rece pe care sa o tii pe ochi aproximativ 1 minut. Nu stiu daca merge caci nu am incercat.

| NamelessGirl a răspuns:

Iei un cartof, il fierbi, tai doua felii si apoi pui una sub fiecare ochi ( in fiecare dimineata. happy Funda?!

| Shagrat a răspuns:

Fond de ten