| iulianus111 a întrebat:

Cum sa ma ghidez atunci cand cumpar :
Procesorul
Placa de baza
Memoria RAM
Placa video
Spațiul de stocare
Sursa de alimentare
Miati putea oferi nist emagazine si firme bune de unde sa le iau sau chiar situri de net si cum ma sfatuiti sa le cmpar direct pe toate sau pe bucati?
Pentru cel mai bun raspuns ofer funditabig grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti faci un calculator pe componente, pentru ca cela ieftine de prin magazine nu sunt foarte reusite (de exemplu iti scot ochii cu hard disk mare, si in rest e praf)! Nu ne-ai spus bugetul, dar ca sa iti faci un calculator pe componente mediu pentru aplicatiile de astazi, ca sa nu mai ai probleme cu el te costa cam 1800-2000 ron, fara monitor! Sa nu te zgarcesti la carcasa si sursa (sursa o iei separat, sa nu fie impreuna cu carcasa)! Deci la 2000 ron ti-ai putea face un Core2duo la 3. 00 Ghz, 4 Gb Ram, un hard disk de 500 (640 GB), o placa de baza (vreo 300-350 ron), si o placa video la vreo 400-450 ron ca sa nu ai probleme repede! carcasa cam 150 ron, sursa tot cam asa, sa nu iei surse noname (recomand corsair, thermaltake, etc)! Sursa e cea mai importanta, desi majoritatea o pun pe ultimul loc, ea da voltajul la toate componentele, o sursa slaba va trage in jos tot sistemul! (sa nu iei sursa sub 140 ron) Sper ca ti-am fost de ajutor! bafta! totusi daca ai un buget anume se poate face o configuratie in functie de cati bani dispui!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra pe forum aici http://www.mygarage.ro/ la pc garage, logheaza-te si spune ca vrei sa-ti faci un calculator de 1. 500 de roni de exemplu ...si baietii de acolo te ajuta cu cele mai bune piese care le au ei!(adica in functie de bani ti-l face avion), E cel mai simplu, acolo sunt profesionisti care iti dau si explicatii.

| Minks a răspuns:

ByAlex09: Un sfat mai prost de atat nu puteai sa ii dai. Calculatoarele facute pe bucati sunt cele mai bine fiindca nu te pacalesti la pret.
Poti sa gasesti tot ce ai nevoie pe pcgarage.ro, emag.ro, intend.ro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| littlelogo a răspuns:

Introdu codul voucher-ului PC Garage F7VWWNVD
inainte de finalizarea oricarei comenzi pe www.pcgarage.ro
si obtii imediat o reudcere la produsele din cosul de cumparaturi. ~Voucherul nu expira deci il poti nota pentru a-l avea la indemana la urmatoarea comanda. Spaer sa te ajute :) Bafta la cumparaturi

| PufuletiMov a răspuns:

Daca ai un calculator vechii care nu mai merge cum doresti tu nu mai gandeste repedepe sau mai stiu eu ce te sfatuiesc mai bine sa iti ei unu nou decat sa iei din bucati