| publicname a întrebat:

Cum se numeste acea chestie albastra ca o plastilina care lipeste? Multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

NU AI DAT detalii ce sa lipesti poATE FI poxipol SAU BANDA izolatoare [pentru electricitate]. Daca spui pentru ce sau ce sa lipesti te ajutam

| JeSa a răspuns:

"Bison"(adeziv)?!

| kleo01 a răspuns:

Adeziv...sau lipici cred...nu?

| NoName0011 a răspuns:

Le le zozole.laughing

| Aries90 a răspuns:

Poxipol?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca stiu la ce se refera...eu am vazut la profa mea de engleza. a adus niste planse si lea lipit cu o chestie ca un fel de guma dar din pacate am uitat cum se numeste...

| publicname explică:

Ca o guma de mestecat ceva de genu

| Dizzy a răspuns:

Nu stiu ce ai vrut sa spui. da cred ca acea banda se numeste PATAFIXwinking

| Mihaela_Mutu_1975 a răspuns:

Blue tack (patafix)

| ABC1 a răspuns:

Sunt la liceul de arte plastice si noi lipim foile pe plansete cu asa ceva se numeste SOS, asa i se spune, guma plastica ceva de genu.