| Alexalice10 a întrebat:

Am niște bijuterii făcute dintr.un material care seamănă cu plastilina ca aspect doar ca este tare. Știți cumva cum se numeste acel material si dacă se poate cumpara? Dacă da, de unde pot cumpara? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

Este pasta de modelat fimo si poti gasi aici de ex.
http://www.gemsale.ro/74-pasta-fimo

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Se numeste fimo
www.simoshop.ro
www.allex.ro
www.margelutamea.ro
in general pe orice site care vinde margele si din astea. si pe youtube gasesti o gramada de tutoriale ca sa inveti cum sa le faci.
app, pe site-uri de genu gasesti si bilute gata facute ieftine si faine

| 15cineva a răspuns:

Da fimo se numeste si se gasesc in magazine de artizanat in general si costa in jur de 6-7 lei pachetul. Sunt diferite culori si tipuri ( soft, effect etc.)