| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu daca un ceas e original Seiko?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Un produs original trebuie sa fie insotit de un certificat de autenticitate.

4 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Uita-te sa fie gravat pe spate cat de cat in relief, sa fie palpabil la atingere si sa aiba modelul, seria din care face parte...inscriptii pe remontor, pe curea de asemenea...si vezi si calitatea materialului din care este fabricat... daca ti se pare ceva dubios, poti sa il duci la un magazin pentru autentificare...

| hugin a răspuns:

Scrie pe el Seiko. nu cumpara daca scrie Seicho sau cu Seikoo sau Seico

| Sara2 a răspuns:

Depinde cat costa si de unde il cumperi

| miriam a răspuns:

Cumpara-l dintr-un magazin specializat si insotit de certificat de garantie.