| Mimo2 a întrebat:

Daca aleg sa vina coletul de la eMAG la posta
Mai trebuie sa completez si adresa de livrare
Sau ce scriu acolo?
Pt ca am ales punctul de ridicare de la posta romana si dupa imi mai cere sa completez si o adresa!

10 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Normal ca trebuie sa completezi adresa ta pentru ca oamenii sa stie la care punct de ridicare trimit coletul. Posta romana nu este numai in orasul/satul tau

| PsyhoChild a răspuns:

Codul tau postal cred.De ce nu platesti ramburs? Este 15 lei transportul si vine la tine acasa.Pentru comenzile de peste 100 de lei este gratis deci nu vad care ar fi problema. Daca chiar doresti prin posta trebuie sa scrii numarul de la cutia ta postala.

| Georgemtb a răspuns:

Daca tu nu completezi adresa, ei nu stiu de ce oficiu postal apartii, asta inseamna ca nu stiu la care posta sa iti livreze coletul. Cel mai bnie e sa completezi adresa!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista sa alegi sa-ti vina coletul la posta, trebuie sa pui adresa de acasa, pentru ca pachetul nu se poate sa fie trimis la posta, nu elste legal si in nici un caz posta nu ti-l poate da, daca nu dovedesti cu adresa din buletin ca ai aceeasi adresa de pe pachet!

| Mimo2 explică (pentru Violleta2022):

... mai intereseaza-te

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimo2):

Mai copilas, nu-i nevoie sa ma intersez, pentru ca trimit de foarte multi ani colete si stiu foarte bine.

| Mimo2 explică (pentru Violleta2022):

Se vede...
Adica eu pot sa selectez ridicare personala si sa aleg punctul de ridicare si tu imi spui mie ca nu e legal si nu stiu ce!
Ce mai experti pe TPU!
Intereseaza-te si dupa vorbim
EMAG LUCREAZA CU POSTA ROMANA!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimo2):

Da baietel, mai toata lumea lucreaza cu posta roaman, dar daca in zona unde vrei tu sa trimiti pachetul sunt 5 persoane cu numele "ion vasile" care au pus pe pachet adresa postei, de unde stie posta cine este ala?
Cum te infromeaza tocmai pe tine sa mergi sa-ti ridici pachetul, daca ei nu au adresa ta?
Copii ca tine, care habar nu au despre procedurile corecte, nu ar trebui sa comenteze, doar sa taca si sa asculte de cei care stiu.

| Mimo2 explică (pentru Violleta2022):

Nu te mai contrazice degeaba ca tu oricum dai raspunsuri pentru rank!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mimo2):

Nu ma intereseaza rankul, dau respunsuri ca sa ajuti copilasi ca tine, incapatanati si nestiutori!