| anonim_4396 a întrebat:

Pe eMAG imi cere adresa de livrare : Insa eu locuiesc in oras, cu punct de ridicare Emag la posta de unde as putea ridica personal ca e aproape. Daca trec adresa mea imi aduce la mine acasa? Sau este doar o formalitate si tot la Punctul de Ridicare eMAG il va duce?
Cumpar un Pc.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adresa e pentru facturare daca alegi punct de ridicare.

| mihai69 a răspuns:

Poți să faci comandă cu livrare fie la Poștă (unde o să pierzi o grămadă de timp până se mișcă personalul de acolo să îți dea produsul comandat), fie pe adresa de acasă unde va fi adus la ușa ta de către un curier (FAN, sau Sameday - cu ăștia lucrează e-Mag acum).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Haha, cand ti-a adus tie posta romana colete mari la domiciliu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

P.S. Nu ne zici si noua ce teapa de unitate ti-ai luat fara sa ne intrebi inainte? tongue

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Deci la Punctul eMAG il va duce?
Man NU mi-am luat inca nimic. Am vreo 2 in minte, ma mai gandesc/mai intreb Dar cam asta intentionez (daca nu se epuizeaza pana ma tot gandesc)
https://www.emag.ro/....../D7WDCYMBM

Nu sunt atat de grabit, Cam pana in 2 saptamani as vrea sa am.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ewww chiar ca teapa. Bottleneck https://pc-builds.com/......Mlu/8/100/

Procesorul e prea slab pentru ca placa video sa duca 1080p

| Feitan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-l baga in seama pe baiatul cu Bottleneck, vorbeste in necunostinta de cauza saracul. Pc-ul nu o sa faca veci bottleneck, 1650 merge perfect si cu procesoare mai vechi, de aia e placa video low budged wtf. Sistemul nu este teapa, e slab dar nu teapa, daca aduni pretul componentelor o sa vezi cam cat profit isi trag si ei. Oricum sigur ai pe pc placa video, ramii si ssd-ul cele mai ieftine posibile ca sa le iasa profitul maxim + cine stie ce sursa de 50 de lei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bingo! Bine ca ne-ai zis! Hai sa detaliem un pic. Eu am un i5-3570S, in principiu similar cu ce ai tu. Care e spilul? Placa mea de baza a fost luata noua in 2012 (da, DOISHPE, adica discutam de o platforma veche de vreo 8 ani), pe procesor am dat 42 EUR cu tot cu transport, luat de curand de la nemti, de pe eBay. Ideea e ca tu vrei sa iti cumperi un sistem COMPLET depasit ca si nou. Nici nu vreau sa ma gindesc ce junghi de sursa puteau sa bage in asta, ca nu scrie pe nicaieri ce sursa au bagat. Deci hell NO! Daca bugetul e limitat la 2000, crede-ma ca gasesti sisteme la mina a doua net superioare si cu tehnologie mai noua. Sau putem sa facem un sistem decent - a naibii de greu, ce e drept - in astia 2000. Uite ce am facut unui coleg de-aici de pe TPU mai recent, in buget de ~2400: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4376910/ - bine, ideea e ca in momentul in care esti sigur ca vei cumpara in urmatoarele maxim 2 zile, sa facem ATUNCI ceva, pe baza ofertelor disponibile atunci. Sa iei gluma aia de sistem acum e ca si cum ti-ai luat o Dacia Nova fabricata prin 2005 din dealership acum, in 2020.