| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Daca am cumparat ceva de pe eMAG, il pot returna inapoi?

10 răspunsuri:
| tigru18 a răspuns:

Da ...ai 30 de zile drept de retur... poti completa formularul pe site-ul eMAG si poti solicita voucher sau banii (in cont bancar) sau inlocuire cu alt produs dar inlocuirea se face doar telefonic adica sa-i suni.Bafta!

| SUpremeboy a răspuns:

Da, ai 30 zile

| aXy99 a răspuns:

Da, daca nu l-ai stricat.

| Plato a răspuns:

Doar inainte.

| CM7YRE a răspuns:

Ai retur 30 de zile, completezi aici formularul de retur http://bit.ly/2snZIYd returnezi produsele si in functie de modalitatea de plata primesti banii inapoi.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca intrunesti conditiile lor de retur.
Vezi pe site-ul lor conditiile.

| CM7YRE a răspuns (pentru NuStiuCeNumeSaPunFrate):

Un formular de retur trebuie oricum "completat", fie ca e de tine, fie ca e de cei de la eMAG, mai ales daca ai de la ei sau de la parteneri. Daca iti este mai usor, du-te cu produsul si accesoriile si tot ce-ai primit, la eMAG intr-un showroom si o sa te ajute personalul de acolo. Vezi sa ai factura sau macar ceva doveditor, chitanta etc.

| XYZ02 a răspuns (pentru NuStiuCeNumeSaPunFrate):

Salut,oriunde te duci trebuie sa completezi formularul de retur(acesta este completat online nimic mai simplu) daca nu te descurci din nou poti sa te duci in showroom si te vor ajuta baietii de acolo.
Ca idee la orice produs comandat online ai drept de retur(exceptie produse de ingrijire personala) de obicei 31 de zile, dar asta nu se aplica si la produsele cumparate fizic direct din magazin(nu are legatura cu intrebarea ta, dar cred ca ar trebui sa stii lucrul acesta)