| hUnTERRRRRR a întrebat:

Pot returna un produs cumparat de pe eMAG da care nu era vandut de eMAG? daca da cum?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota!
Tu de unde l-ai cumparat frate?
De pe eMAG sau nu?

Daca a fost cumparat de vreun vecin de la eMAG si vandut tie,
tu nu poti sa-l returnezi, pentru ca bonul si garantia sunt pe numele aluia.
Cel mai bine este sa returnezi produsul la cel care ti l-a vandut si sa-i ceri banii pe el.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Violleta2022):

Pe eMAG pot pune si altii anunturi. si eu nu am luat de la firma eMAG ci de la sport vision da era postat pe eMAG

| Violleta2022 a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Am inteles acum, eMAG este site-ul de vanzare, nu un magazin.
In cazul asta, trebuie sa contactezi direct vanzatorul si sa vezi conditiile lui de returnare ale produsului cumparat.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Violleta2022):

Ok mersii.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.
====
Pentru a vedea ce condiții trebuie să îndeplinească produsul pe care vrei să îl returnezi și care sunt pașii de urmat, citește politica de retur a partenerului eMAG Marketplace de la care ai cumpărat produsul.
Intră în pagina produsului, dă click pe numele partenerului eMAG Marketplace și vei fi direcționat(ă) în pagina dedicată, unde vei găsi toate informațiile necesare.
Produsele cumparate de la partenerii eMAG Marketplace nu se pot returna in showroom-uri, nici in oficiile postale, ci doar completand online formularul de retur. http://www.emag.ro/info/form/retur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti cu cei care-l comercializeaza. Tu nu il returnezi eMag-ului, ci comerciantului.