| Dinu_Gabriel_2002_Av5q a întrebat:

Salut, știe cineva dacă pot returna un prodos funcțional ( telefon) de la eMAG de 3 luni cumpărat?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Maxim 30 de zile de la ridicare din păcate

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q explică (pentru MValentin):

Mai bine stau 3 luni cu cel actual rolling on the floor

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca dar nu este obligat sa ti-l primeasca dupa atata timp. Termenul legal este de 14 zile de la primire.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 3 luni nu mai poți.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, dar de ce vrei sa il returnezi daca el merge

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu stiam ca este o limita de 30 de zile.

| Frank51 a răspuns:

30 de zile în mod normal
60 de zile dacă ai genius

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Nu,legea da 14-30 zile, il poti vinde pe site uri olx okazii etc

| Onisim10 a răspuns:

Nu poți, termenul maxim este 30 de zile de la ridicare.

| împreunăfacembine a răspuns:

Conform legii se poate returna în 14-30 zile. Dar prin programul Genius se poate și după 60 de zile.

| iusarneim2004 a răspuns:

Salut! Practic nu, nu poti returna produsul dupa atata timp, nu conteaza daca e functional sau nu. Termenul legal este intre 14 - 30 de zile!

| iusarneim2004 a răspuns (pentru iusarneim2004):

Iar daca vrei sa scapi de el, iti recomand Flip.ro, acolo se vand telefoane, si in acelasi timp se si cumpara la mana a doua! Da un search pe google si pune l la vanzare!