| Robert1st321 a întrebat:

Dacă am un card în lei și vreau sa cumpăr ceva de pe Aliexpress mi se face automat schimb valutar în dolari? Cât comision îmi ia?

Răspuns Câştigător
| Girly97 a răspuns:

Am cumparat eu de pe Aliexpress mai demult. Am cont si card la Banca Transilvania. De obicei schimbul valuntar se face automat in momentul in care faci tranzactia. Comision stiu ca nu mi-a luat. Depinde de banca. Cam toate tranzactiile in euro/dolari facute (destul de rar) au fost facute FARA vreun comision.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, se plateste in dolari fara probleme.
Nu am observat sa ia comision.
Cardul meu e la BT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se face schimbul automat. Nu e comision ( eu am comandat pana in 20 euro).
Cursul valutar e cel folosit de banca la data tranzactiei