| Cristiano9s a întrebat:

Salutare. Am o suma de bani pe un card UK și vreau sa ii scot, insa îmi ia foarte mult comision (exemplu la 5000£ îmi ia 1000£ curs valutar+tva), vreo idee cum sa fac sa nu ia atat?
Stiu ca dacă aveam acesti bani fizic și mergeam la o banca sa ii schimb nu lua tva, doar schimba la cursul valutar respectiv, vreo idee cum as putea sa fac acest lucru insa cu ei pe card?

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Instaleaza-ti Revolut pe telefon. Baga cardul tau in aplicatie. Fa schimbul valutar in timpul saptamanii. Uita-te la comisioane, daca sunt, si apoi finalizeaza schimbul valutar. Nu stiu exact la suma aceea mare de 5000 de lire ce comision o sa ai, dar stiu ca la sume mai mici nu ai comision in Revolut la schimbul valutar in timpul saptamanii.

Apoi acei lei transformati ii poti tine pe Revolut si poti face plati cu cardul Revolut sau ii poti transfera pe un card romanesc, daca ai. Sau poti scoate numerar de la orice bancomat cu cardul Revolut in limita a 800 de lei. Vezi ca sunt tutoriale pe Youtube in legatura cu Revolut.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce card este ala care-ti ia comision 20% la retragere? Eu nu am mai pomenit asa ceva si ma indoiesc ca exista.

| laSoledad a răspuns (pentru johnnny123):

Cred ca a tastat zerouri in plus.

| Cristiano9s explică (pentru johnnny123):

Nu este comision de 20% dar scade mult din cursul valutar 1 la mana, si comision foarte mare, este card monese

| Cristiano9s explică (pentru laSoledad):

Nu, atat este

| laSoledad a răspuns (pentru Cristiano9s):

Teapa mare oricum.