| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar de pe Aliexpress dar am vazut ca preturile sunt in dolari, eu pe card am lei, pot sa cumpar?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai daca ai card destinat si platilor externe. Intreaba banca si nu te lua dupa persoanele de mai sus care dau raspunsuri in graba de a face puncte.

| K0sti a răspuns:

Gasesti acolo conditiile de plata, cititi!

| AgathaRo a răspuns:

Poti face cu orice card de de debit, ai un cod de siguranta Ccv2 si o parola in cazul unei supra securizari. comanzi un produs > te debiteza aliexpress iar dupa ce primesti produsul, aliexpress face plata la vanzator. Rabdare si mult tutun dureaza cam 3 sapt1 luna jumate pana primesti produsul. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, poti

| Iugas a răspuns:

Da, se va face conversia automat de catre banca.