| anonim_4396 a întrebat:

Daca as vrea sa comand ceva, de pe ce site ar veni mai repede? Aliexpress, Joom, Vova sau Wish?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi cat costa livrarea rapida si in cat timp ajunge asa sti cine e rapid, wish exclus.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe aliexpress ai mai multe variante de livrare. Cea mai ieftina dureaza intre 20 si 60 de zile, in perioada asta, chiar mai mult, si vine acasa prin posta romana.
Poti alege si curieri precum DHL, si vine in cateva zile, dar platesti foarte mult.
Nu cred ca platforma de pe care cumperi conteaza, ci rapiditatea cu care se misca vanzatorul, si modalitatea de expediere. Bineinteles, daca livrarea se va face de exemplu din Belgia, va fi mult mai rapida decat din China, Rusia sau America.