| anonymus005249 a întrebat:

Stie cineva niște site-uri ca si Wish, Aliexpress, Joom etc. dar sa se poata plati comanda ramburs la livrare?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt si magazine externe care accepta plata la livrare. Exemplu Gearbest.ro. Am mai vazut unul din Slovacia sau Cehia dar nu-mi mai amintesc cum se cheama. M-a si mirat ca acepta plata la livrare!

| Simpatic a răspuns:

Nu se poate face plata ramburs pe niciunul dintre siteurile pe care le-ai mentionat si in plus nici alibaba, ebay, amazon etc
De ce eu ca vanzator ti-as trimite din China sa zicem un produs pe care tu nu il ridici? eu sa pierd transportul sau cum?
Cel mai logic e ca se plateste cu cardul inainte de catre cumparator si apoi vanzatorul iti trimite marfa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

EMAG...
din afara nu ai sa vezi niciodata plata ramburs... nu are cum

| LPCTSTR a răspuns:

Pentru a exista ramburs la livrare, firma trebuie sa fie din Romania, altfel curierul care ti-a livrat trebuie sa iti duca banii la firma, iar asta este o povara pentru toti; de asta firmele din afara Romaniei fac tranzactii/livrari cu Romania numai prin plata cu cardul.

| cristimihailov a răspuns:

Olx daca te intelegi cu omul.