| mateisitudor a întrebat:

Daca azi la 3 am dat comanda de pe eMAG, sunt sanse sa imi ajunga maine? Acolo scrie ca data estimata livrarii este maine.

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Cel puțin eu așa făceam. Dădeam comanda și acolo scria un estimat de livrare. Sa zicem ca era miercuri ziua când trebuia sa vina comanda. Presupun ca azi e luni. După aceea, tot luni am primit un mesaj de la firma de curierat și mi-a zis ca vine marți. Nu te orienta după acele statusuri ale comenzii deoarece ele sunt mai mult orientative dar nu și sigure dat fiind ca firma de curierat știe când va ajunge comanda și depinde de județ. Eu stau in Suceava și am primit comenzile într-un timp convenabil de scurt. Deci trebuie sa te orientezi după mesajele pe care le Primești de la curier deoarece acolo îți zice exact când și la ce ora vine comanda...

7 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Slabe șanse, dacă îl comandai dimineata era posibil sa vina. Acum depinde si de unde esti in general în București și orașele mai mari livrarea se va face mai repede.

| aneliram a răspuns:

Nu cred că va ajunge mâine.

| Nume6 a răspuns:

Cred că luni ajunge cel mai probabil, pentru că mâine o plasează

| ValentinGabi a răspuns:

Ori mâine mai pe seară ori de luni o să te sune ei oricum.

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Astăzi, 14 august, este zi nelucrătoare. Deci nu cred.

| mateisitudor explică (pentru laviniaaaaaaaaa):

L am primit a 2a zi?

| JicaContra a răspuns:

Tocmai am o comanda pe teava de la eMAG, am dat-o ca si tine tot alataieri (pe 13) si imbecilii de la sameday nu sunt in stare sa mi-o bage in locker, cica nu sunt locuri libere si au dificultati tehnice

ma mananca pielea sa o anulez angry